Garozes ielā jau atkal uzdarbojas, iespējams, tā pati piromāne

14. martā 21:20

Nav pagājis pat ne mēnesis, kā Garozes ielas 15. nama ceturtajā stāvā izcēlusies jauna ugunsnelaime, un nama priekšpusi rotā jau atkal jaunas krāsmatas. Šoreiz izdedzis kāds dzīvoklis 20. kvadrātmetru platībā. Iedzīvotājiem pēc notikušā sāk rasties bailes par drošību, savukārt atbildīgās institūcijas meklē variantus, kā problēmu risināt.

Ierodoties adresē, sastopam to pašu kungu, kurš, tiekoties pirms mēneša, stāstīja, ka esot cīkstonis cīņās bez noteikumiem un tieši viņš pirmais toreiz uzsāka cīņu ar uguni. Šoreiz vīrietis klejo pa nama gaiteņiem, nesot divus ugunsdzēšamos aparātus. Garās sarunās viņš neielaižas noguruma un slāpju dēļ. Tikmēr gaitenī strādnieki veic remontdarbus kāda cita vīrieša dzīvokļa durvīm. Mitekļa saimnieks dalās savās pārdomās par notikušo: “Te mums ir četrotne, vārdā nenosaukšu. To zina vadība un dežuranti. Viņi dzer visu laiku, tā ir hroniska dzeršana.”

Četrotnes jaunākā biedre esot kāda vīrieša kopēja, kura ar labām manierēm esot uz jūs.

“Viena sieviete arī tāda tur ir, kas it kā vienu invalīdu apkopj. Viņa nemitīgi ir psihiski slima, visu laiku alkohola reibumā,” stāsta dzīvokļa saimnieks.

Tāpat kā iepriekšējās četras reizes, arī šoreiz ugunsnelaimē, pēc likumsargu domām, vainojama tā pati sieviete. Kundzei ir līgums, uz kā pamata viņa uzturas sociālās aprūpes centra dzīvoklī. Lai tiesiskā ceļā atbrīvotos no nevēlamās viešņas, šodien notika atbildīgo amatpersonu tikšanās.

“Situācija ir traka. Šodien Rīgas domē bija sapulce kopā ar VUGD un iesaistītajām pusēm. Visi mūsu īrnieki dzīvo panikā, ka ieradīsies nelīdzsvarota kundzīte un kaut ko aizdedzinās. Mēs nākamnedēļ mēģināsim to īrnieku pārvietot uz citu māju, bet problēma būs nākamajā mājā. Mēs vienojāmies, ka rakstīsim Valsts policijai vēstuli,” skaidro SIA “Rīgas nami” sabiedrisko attiecību vadītājs Ivo Kiršblats.

Vēstulē tiktu aprakstītas iedzīvotāju bažas par to, ka māja var nodegt jebkurā brīdī. Konkrēti šajā notikumā viena telpa ir izdegusi pilnībā.

“Pagaidām ir tā, ka atbrauc policija, aizved viņu uz Tvaika ielu. Tur viņai iedod tabletītes, un pēc divām dienām viņa atkal ir atpakaļ. Normāli tas nav. Šobrīd izlikšana ir par vienu personu. Tā dedzinātāja nav īrniece, bet gan sociālā darbiniece tam vienam cilvēkam. Viņa nāk ciemos, uzsit administratoram, izpaužas un iet prom,” stāsta SIA “Rīgas nami” sabiedrisko attiecību vadītājs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

No ēkas vakar tika evakuēti 15 cilvēki, savukārt ar elpošanas masku palīdzību izglābti četri. Strādāja piecas glābēju grupas elpošanai nepiemērotā vidē. Ugunsdzēsēji neslēpj, ka situācija ar dedzinātāju būtu jārisina pēc iespējas ātrāk, lai vienudien nebūtu jāskaita bojāgājušos: “Uz šo adresi esam braukuši vairākkārt. Ugunsdzēsēji jau rēķinās, ka ēkā varētu būt daudz glābjamo cilvēku. Izskatījās, ka dzīvoklis, iespējams, nav apdzīvots, bet pamestas bija sadzīves mantas, kas dega.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm