tv3.lv

Ģimene pēc Salaspilī piedzīvotā postošā ugunsgrēka lūdz līdzcilvēku palīdzību mājokļa atjaunošanā

Šonedēļ postošajā ugunsgrēkā Rīgas ielā, Salaspilī, cietusī privātmāja nebija apdrošināta un nama saimnieki, senioru pāris, palikuši bez jumta virs galvas, lūdzot līdzcilvēku palīdzību nama atjaunošanā, vēsta “Degpunktā”.

Piektdien, 16.aprīlī, ugunsgrēka vietā sastopami privātmājas saimnieki Inese ar Gintu un viens no viņu dēliem. Lielākā daļa no ēkas jau ir izrītīta, bet tas, kas palika no jumta konstrukcijām, ir apsegts ar centniecības plēvi. Pa nakti ģimenes galva paliek šajā dzīvojamajā vagoniņā un pieskata ēku, kamēr sieva ar bērniem mitinās pie draugiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uguns nopostītajā celtnē dzīvot ir neiespējami, jo tajā faktiski nav jumta, otrais un pirmais stāvs ir noplūdināts. Cilvēki atceras briesmīgos brīžus, kurus nācās piedzīvot pirmdienas, 12.aprīļa, pēcpusdienā. Tobrīd mājās bija Inese ar diviem dēliem, visi bija aizņemti savos darbos un pat nenojauta, ka daļa no jumta jau deg ar atklātu liesmu.

“Es pamanīju cilvēkus šeit gar žogu, iznācu ārā un jau bija liesmas. Cilvēki teica, ka ugunsdzēsēji ir izsaukti. Tālāk jau mūs iekšā mājā nelaida – to, ko bijām paņēmuši, tas arī bija. Vistrakākais, ka zinājām – mājās ir dokumenti un viss pārējais, bet tajā trakumā tu paķer kaut ko pirmo.. Nu, labi, paspēju somas, kur man ir pase un kaut kāda naudiņa, dēli tur arī neko nepaspēja. Jocīgi, ka trīs cilvēki bija mājā, un nejuta vispār nekādu smaku, vispār neko un pēkšņi uguns jau bija tādā nedzēšamā stāvoklī,” stāsta nama saimnieki Inese un Gints.

Palaimējās, ka cilvēki ugunsgrēkā necieta, taču Inese, glābjoties, sagrieza roku, medicīniskā palīdzība sniegta uz vietas un hospitalizācija nebija nepieciešama. No telpām izglābti divi mājdzīvnieki – kaķi -, kā arī divi suņi, kas tobrīd bija pagalmā un aizvesti tālāk no liesmām. Īpašumam nebija pagarināta apdrošināšanas polise un patlaban visi remonta izdevumi, kuri lēšami tūkstošos, gulstas uz senioru pleciem.

Gints ar Inesi Salaspilī dzīvo no piecu gadu vecuma, bet ugunsnelaimē cietušajā ēkā ievākušies 1997.gadā. Māja iegādāta veca, nolaistā stāvoklī un gada laikā praktiski pilnībā renovēta pašu spēkiem. Primārais, kas tagad nepieciešams, ir atjaunot jumtu. Nākamnedēļ būšot gatava tāme, tāpēc precīzi izdevumi patlaban vēl neesot aplēsti.

Palīdzēt saimei ātrāk atgūties un atbalstīt dzīves grūtajā perioda varat arī jūs, jo labdarības organizācija PēcUgunsgrēka.lv ir atvērusi ziedojuma tālruņus  ģimenes atbalstam. Piezvanot uz tālruni 90203909, Jūs cietušajiem dāvināsiet 1,50 eiro, bet lielākas summas – 4,27 eiro ziedošanai, jāzvana uz numuru 90006860.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja varat palīdzēt senioriem ar būvmateriāliem vai citām vērīgām mantām, tad zvaniet Inesei uz privāto tālruni – 29169163.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm