tv3.lv

Gulēja zemē bez dzīvības pazīmēm: bijušajā Auces stacijas ēkā dūmos nosmakusi sieviete

2021. gada 15. februārī 20:46

Uz ugunsgrēku, kas bija izcēlies bijušajā Auces stacijas ēkā, ugunsdzēsēji izsaukumu saņēma novēloti. Degošajā miteklī nebija uzstādīts dūmu detektors, un tā saimniece nosmaka dūmos. Kaimiņi pieļauj, ka dedzis bija jau vairākas stundas, pirms kāds to vispār pamanīja.

90 gadus vecā Mirdzas kundze Auces stacijā nostrādāja trīs gadu desmitus. Vilcieni gan šeit vairs nepiestāj jau sen, bet bijusī dežurante un vēl pāris cilvēki veco namu apdzīvo un kopj. Dažreiz gan esot vientuļi, stāsta Mirdza, jo ar vienīgo kaimiņieni tuvas attiecības nebija izveidojušās.

Mirdza sievieti pēdējo reizi redzēja piektdien no rīta, bet satikties viņām vairs nebija lemts. Pāris stundas vēlāk mājā izcēlās ugunsgrēks. Pensionāre saprata, ka kaut kas deg aiz blakus durvīm.

Kaimiņiene uz klauvēšanu neatbildēja, un pensionāre zvanīja sievietes radiniekiem, kuri dzīvo netālu. Vladimirs bija pirmais, kas ieskrēja piķa melnajā kāpņu telpā.

Mirdza redzēja, ka aptuveni 50 gadus vecā kaimiņiene guļ bez dzīvības pazīmēm. Ieradās operatīvo dienestu brigādes. Mediķi konstatēja sievietes nāvi. Ugunsdzēsējiem vairs nebija ko dzēst, jo liesmas jau bija apslāpušas.

Dzīvoklī atklāta degšana vairs nenotika, bet spēcīgo un indīgo sadūmojumu radīja degušais ūdens sildītājs. Degšanas platība bija bijusi viens kvadrātmetrs, norāda VUGD Zemgales reģiona pārstāve Viktorija Gribuste.

Vladimirs uzskata, ka invalīde apjuka un nespēja izkļūt no telpām baiļu dēļ. Savukārt glābšanas dienesta pārstāve izsaka nožēlu, ka mājoklī nebija uzstādīts dūmu detektors, kas par nelaimi būtu licis manīt ātrāk.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm