Izdedzis dzīvoklis Dārzciemā rada nesaskaņas; dzīvokļa pieskatītājs nespēj saprasties ar sētnieku

Dārzciema apkaimē, Strautu ielā, daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji pavadīja nepatīkamas brīvdienas. Otrā stāva dzīvoklī izcēlās bīstams ugunsgrēks, kurā cieta vecāka gadagājuma sieviete. Viņas dēls tagad pieskata dzīvokli, taču nespēj saprasties ar mājas sētnieku, kas uzstājīgi piedāvā palīdzību, vēsta TV3 raidījums “Degpunktā”.

85 gadus veca sieviete Mežciemā nedēļas nogalē attapās iesprostota degošā dzīvoklī. Apkaimes iedzīvotāji redzēja, kā ap pusdienas laiku pāri balkona malai sāk velties liesmu mutuļi, taču jutās bezspēcīgi.

“Dzīvokļa īpašnieks, sievietes dēls, atradās uz ielas. Māte bija palikusi dzīvoklī. Mēs neko nevarējām izdarīt, jo cilvēki tur baidījās iet iekšā. Mēs viņam vaicājām, lai viņš ieiet un iznes māti, bet, kamēr “ātrā palīdzība” vēl nebija ieradusies, viņa vienkārši palika tur,” stāsta viena no mājas pārvaldniecēm.

Tikmēr seši mājas iedzīvotāji izlēma negaidīt ugunsdzēsējus un skrēja cauri piedūmotajai kāpņutelpai, lai izkļūtu pagalmā. Citi palika iekštelpās un cerēja uz to labāko.

“Dūmi bija drausmīgi, briesmas gan neredzēju. Dūmi nāca iekšā,” stāsta kaimiņiene

Kad ieradās operatīvie dienesti, prioritāte bija izglābt degošajā dzīvoklī ieslodzīto pensionāri. Ugunsdzēsēji viņu atrada un nodeva mediķiem.

“Pagaidām viņa vēl atrodas slimnīcā, un mēs nezinām, kāds ir viņas veselības stāvoklis,” stāsta mājas pārvaldniece.

Pagaidām mitekli pieskata cietušās sievietes dēls, bet telpās ir ļoti auksts. Logus un balkona durvis ugunsdzēsējiem nācās demontēt, lai likvidētu uguns perēkļus. Šodien pie cietušajiem bija ieradies ēkas sētnieks, lai piedāvātu matraci un izmērītu logu aiļu platumu un garumu. Nama apsaimniekotāji bija plānojuši pēc iespējas ātrāk veikt remontu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dzīvokļa saimnieks gan negribēja ne ar vienu runāt, kur nu vēl plānot izmaksas remontam, kas varētu sasniegt vairākus simtus eiro. Sētnieks Igors ar to nebija mierā un uzstāja, ka mērījumi jāveic tagad un tūlīt.

Cietušās sievietes dēls pēc tam bija pārāk satraucies, lai turpinātu sarunu ar nama apsaimniekotājiem par jauno logu uzstādīšanu. Tiesa, ar to vien nepietiks, lai padarītu dzīvokli apdzīvojamu. Izdegušajām telpām nepieciešams plašāks remonts, turklāt pensionāre esot visai nekārtīga.

“Redziet, viņiem dzīvoklī ir daudz atkritumu, jo viņi, kā jau teicu, staigā pa atkritumu tvertnēm un visu ko savāc, lai pēc tam atnestu uz savu dzīvokli, un dzīvoklī nevienu nelaiž,” stāsta pārvaldniece.

Ugunsgrēka cēlonis pagaidām nav skaidrs, taču vietējie izsaka versiju, ka noticis īssavienojums: “Viņiem ir ļoti vecs televizors, ziniet, tāds kā pēcpadomju laikos. Nebija jauns kā mūsdienās, ko tagad karina pie sienas. Šis bija vecs, iespējams, tāpēc arī uzsprādzis.”

Liesmu izcelšanās iemeslu skaidro policija.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm