tv3.lv

Izpostīts miteklis un zaudēta dzīvība: Rožupē noticis ugunsgrēks ar letālām sekām

2021. gada 28. aprīlī 21:34

Pagājušajā naktī uguns izpostījusi kādu mitekli Līvānu pusē, un par spīti tam, ka ugunsdzēsējiem izdevies ierasties 12 minūšu laikā, laupījusi arī dzīvokļa iemītnieka dzīvību.

Rožupe ir neliels ciematiņš Līvānu novadā, 182 kilometru attālumā no galvaspilsētas. Šajā klusajā nostūrī sirēnas neskan bieži, taču pagājušajā naktī kājās sacelta vai visa tuvākā apkārtne. Vienā no dažiem daudzdzīvokļu namiem, bija izcēlusies bīstama ugunsnelaime.

“Es biju plkst. 4.00 no rīta pamodies, pirms plkst. 4.00. Vienkārši dzirdēju, ka kaut kādas pudeles grabēja, kaut kas skrapstēja. Domāju, varbūt vecais no gultas izkritis. “Bombardē” pa istabu. Tad trokšņi parādījās,” stāsta mājas iedzīvotājs Igors.

Viņš izrausies no gultas, piegājis pie ārdurvīm un palūkojies kāpņu telpā, kur pavērusies negaidīta aina – viss otrais stāvs jau bijis liesmās, un vīrs paķēris telefonu un steigšus meties ārā no mitekļa. Kā norāda VUGD Preiļu daļas Līvānu posteņa komandieris Vladimirs Andrejevs, dega divi dzīvokļi ar kopējo platību 56 kvadrātmetru platībā. Veicot dzēšanas un pārmeklēšanas darbus, dzīvoklī tika atrasts viens bojā gājis cilvēks.

Tā kā ugunsgrēks izcēlies nakts vidū, jādomā, ka citu cietušo vai bojāgājušo nav pavisam banāla iemesla dēļ. Igors un viņa bojāgājušais kaimiņš bija vienīgie divi cilvēki, kuri mitinājās šajā kāpņu telpā. Pārējie dzīvokļi jau sen esot neapdzīvoti. VUGD pārstāvis norāda, ka iespējamais ugunsgrēka cēlonis varētu būt neuzmanīga smēķēšana, bet visus apstākļus skaidros Valsts policija. Arī kaimiņš pieļauj līdzīgu versiju.

Lai arī kādu atzinumu par notikušo sniegs Valsts policijas izmeklētāji, ir skaidrs, ka Rožupē nu ir par vienu iedzīvotāju mazāk un arī daudzdzīvokļu nams ar šo notikumu ir tikai soli tuvāk iznīcībai. Kā nosaka Igors, kurš nu palicis pēdējais šajā kāpņu telpā, diez vai te vēl kādreiz kāds nāks dzīvot.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm