tv3.lv

Jelgavā kaimiņš aizdedzina bērnu ratiņus, pēc tam uzliesmo visa kāpņu telpa

Piromānijas tieksmju uzliesmojums otrdien pēcpusdienā Jelgavā piemeklējis kādu vīrieti, kuru visi, izņemot policistus, pazīst kā vietējo dedzinātāju.

Šoreiz dedzinātājs pielaidis uguni Zirgu ielas 13. nama otrā stāva koridorā noliktajiem bērnu ratiņiem, bet pēc tam uzliesmojusi visa kāpņu telpa, dzīvokļos esošos cilvēkus atstājot dūmu un uguns gūstā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Nu jau viss kārtībā. Es nezinu, kas te notika, bet gandrīz jau pa logu dabūju lēkt ārā! Bet, kas un no kurienes – nezinu. Mani nāca glābt ātrā palīdzība. Šobrīd mani nedrīkst uztraukt,” stāsta mājas iedzīvotāja Anna.

Lai novērtētu postažu, pamazām mājās sāk atgriezties tie iedzīvotāji, kuri bija spējīgi evakuēties, izmantojot glābēju dotās maskas elpošanai nepiemērotā vidē.

Vietējie saka, – dedzināšanas beigsies tikai tad, kad nevēlamais kaimiņš sēdēs aiz restēm vai arī kāds ies bojā. Tad varbūt izmeklētāji pacels savus dibenus no krēsliem un izdarīs kaut ko reālu. “Nodedzināja šķūnīšus, nodedzinās arī māju. Viņam tikai nosmieties par visiem cilvēkiem! Ne viņam pašam te kaut kas pieder. Vienkārši tādas tieksmes cilvēkam… un jūt no policijas aizstāvību,” saka mājas iedzīvotāja Inese.

Kāpņu telpa tagad smird pēc dūmiem, un mazliet jūtams piedeguša ēdiena aromāts. Inese saka, – sadegušie pārtikas krājumi ir mazākais posts. Drīz meitiņai jāiet pakaļ, bet ratiņu vairs nav.

Vaicāta, vai gatava rakstīt iesniegumu policijai, ja kriminālprocess netiks uzsākts automātiski, Inese atbild: “Policijai ir vienkārši bezjēdzīgi kaut ko teikt!”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vietējos uzklausīt otrdien ieradās Jelgavas pašvaldības policija, taču ar krimināllietām municipālā policija nenodarbojas. Dedzinātājs varētu būt Valsts policijas ziņotājs, domā vietējie – tikai tā var izskaidrot paviršo izmeklēšanu un ilgstošo ļaundara patvaļu. Likumsargi savus ziņotājus parasti piesedz un sargā. Arī iepriekšējās dedzināšanas reizēs kriminālizmeklētāji īpašu iniciatīvu kaut ko noskaidrot neesot izrādījuši.

Taisnības labad gan jāpiebilst, ka pirms vairākiem gadiem dedzinātājs esot sēdies uz apsūdzēto sola saistībā ar līdzīgiem nodarījumiem un pavadījis trīs gadus aiz restēm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm