Kurinot krāsni, aizdedzina māju – Olainē notikusi ugunsnelaime

Kādam privātmājas īpašniekam no Olaines otrdien gauži nepaveicās. Gribēdams uz nakti sev un sievai nodrošināt komfortablu temperatūru istabās, vīrietis pusmiegā gāja kurināt krāsni, taču nepiefiksēja, cik daudz ogļu ietilpst apkures katlā un, iespējams, pārkarsēja skursteni.

Olaines pagasta Viršu apkaimē, tieši blakus mežam, atrodas neliela apdzīvota teritorija, kuru vietējie iesaukuši par dārziņiem. Dažiem cilvēkiem šeit pieder mazas vasaras mājiņas, savukārt citi celtnes nosiltinājuši un dzīvo tajās visu gadu. Vienā no šādām ēkām jau 20 gadus mitinās pusmūža vecuma laulāts pāris, kas Vasaras ielas iedzīvotājiem nedaudz krīt uz nerviem.

“Tur dzīvo nelabvēlīga ģimene. Viņi abi “pašauj vaļā” un labi. Viņi strādā jaunceltnēs, viņi strādā kā krāsotāji un apmetēji, tā ģimene. Viņi tur dzīvo divatā, vīrs un sieva, bet dēls dzīvo citur, Rīgā. Viņi tikai divi tur dzīvo un dzer bieži. Bieži, dzer tik un dzer. Strīdi un skandāli turpinās bez gala,” stāsta kaimiņiene Aleksandra.

Otrdien ap plkst. 23.00 vakarā no bēdīgi slavenās mājas jumta sāka celties dūmi. Kāds izsauca ugunsdzēsējus, bet apkaimes iedzīvotāji tikmēr sapulcējās ielā un vēroja notiekošo.

“To redzēju nevis es, bet mans vīrs. Es šodien gulēju diendusu, pati nemaz nesapratu. Viņš redzēja, ka piebrauc ugunsdzēsēju automašīnas. Viņš teica, ka atbrauca trīs automašīnas,” teic Aleksandra.

“Es neteiktu, ka bija izteikti dūmi. Vairāk bija redzama liela uguns, kas sniedzās augstu. Tad, kad jau sāka dzēst, nāca tvaiks. Labi, ka vakar nebija vēja. Ja būtu bijis stiprāks vējš, viss būtu bijis daudz stiprāk,” stāsta blakus mājas iedzīvotājs.

Nama saimniece bija paspējusi izskriet no mājas, pirms ugunsgrēks sasniedza 150 kvadrātmetru platību. Ugunsdzēsējiem nācās ilgi darboties ap siltinājuma vati, kas intensīvi gruzdēja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Lai pārliecinātos, ka jumtā nenotiek degšana, tika veikta konstrukciju jaukšana un liešanas darbi,” norāda VUGD pārstāve Ilze Dāme-Birziņa. Pagaidām izskan versija, ka nama saimnieks nepareizi rīkojies ar kurināšanas iekārtu un tāpēc mājas augšējos stāvus pārņēma liesmas.

“(DP: Kā jūs domājat, kāpēc izcēlās ugunsgrēks?) Es domāju, ka viņš pielika… Viņa, kaimiņiene, aizgāja gulēt, bet viņš gāja katlā pielikt ogles un pielika pārāk daudz, bet skurstenis ir no metāla, lūk, tādi “pīrāgi”,” pauž blakus mājas iedzīvotājs.

Plkst. 2.25 paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm