tv3.lv

Lai izglābtos no liesmām, pensionārei nācās lēkt pa otrā stāva logu: Vecumnieku pusē noticis postošs ugunsgrēks

Kāda kundze gados Vecumnieku pusē bija iemigusi savā istabā, līdz pat pēdējam brīdim nejūtot dūmus, kas strauji piepildīja telpu. Ceļu uz izeju bija pārņēmusi uguns, tāpēc nācās pieņemt izšķirošu lēmumu. Pensionāre lēca pa logu, pieturoties vien pie antenas kāta.

2021. gada 7. janvārī 22:26

Meža vidū Vecumnieku pagastā ilgus gadus slejas Oškalnu dzimtas māja. Augšstāva istabās mitinājās saimnieka Andreja mamma, bet pirmo stāvu apdzīvoja viņš pats un sieva – Dale. 80 gadus vecā kundze mājā atradās viena pati, brīdī, kad no tās nācās glābties. Viņa pamodās no siltuma, un, tā kā dzīvesvietā jau bija izplatījies uguns un dūmi, kundze no otrā stāva nokļuvusi lejā pa antenas kātu, kā rezultātā viņa lauza kāju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pensionāre kaut kā aizkļuva līdz kaimiņiem. No turienes viņa zvanīja dēlam, kas strādāja mežā. Viņš skrēja uz māju, bet jau bija par vēlu – ēka dega pilnā platībā. Ugunsdzēsēji atbrauca pēc zināma laika un ar liesmām cīnījās vairākas stundas. Māju atjaunot vairs nebūs iespējams, saka Dale.

Nav īsti skaidrs, kas izraisīja pirmo dzirksteli. Nelaimes cēloņa versija ir tikai aptuvena un to vēl izmeklē policija. Ģimene pagaidām mitinās šķūnī, bet ir sastādījusi plānu nākotnei. Nedaudz tālāk pagalmā 1990. gados tika ielikti pamati jaunam projektam, kas tā arī netika turpināts. Tagad nav izvēles – jaunais miteklis jāceļ uz tiem, bet nepieciešamas finanses.

Ikvienam, kurš vēlas palīdzēt Oškalniem uzbūvēt jauno māju, labdarības organizācija ”Pēc Ugunsgrēka” ģimenei izveidojusi ziedojuma kontu. Zvans uz tālruni 90203909 tajā ieskaitīs 1,50 eiro, bet uz numuru 90006860, Oškalnu celtniecības iekrājumiem pievienosies 4,27 eiro.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm