tv3.lv

Lieldienu brīvdienas un postošs ugunsgrēks Koknesē: dzīvību zaudējusi sieviete, bet viņas kaimiņi knapi paglābušies

No milzu liesmām un kodīgiem dūmiem pirmdienas vakarā paglābušies vairāki desmiti cilvēku, taču kādai sievietei ugunsgrēks sociālajā mājā Koknesē izrādījies liktenīgs.

2021. gada 6. aprīlī 21:03

Otrdien īsi pēc tumsas iestāšanās kādā koka namā 1905. gada ielā izcēlusies bīstama ugunsnelaime, kas apdraudējusi vairākus desmitus cilvēku. Viss sācies vienā no otrā stāva dzīvokļiem, kas pieder pašvaldībai un kurā bija izmitināti trīs cilvēki – gados jauns vīrietis Kristaps, pensionāre Pārsla un kāda aptuveni 55 gadus veca sieviete, kura šeit ievākusies tikai pirms divām nedēļām. Dūmi parādījušies tieši no jaunās iemītnieces istabas puses.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Notikušo dzīvokļu iemītnieki atceras līdzīgi – kādam nācies lēkt ārā no vannas, cits jau laidies pie miera. Bet beigu beigās visi satikušies nama pagalmā cerībā, ka drīz ieradīsies ugunsdzēsēji.

Kā norāda VUGD Aizkraukles daļas komandieris Guntars Laukazīle, ierodoties notikuma vietā bija saņemta informācija, ka piedūmotajā ēkā atrodas cilvēks un, ugunsdzēsējiem-glābējiem iznesot viņu ārā no degošās mājas, tika konstatēta nāve.

Par laimi, pārmeklējot pārējo māju, neviens cits cietušais netika atrasts. Ugunsgrēka likvidēšanas darbi turpinājušies līdz pat plkst. 3.00, kad pēdējā ekipāža devusies atpakaļ uz daļu. Taču, kā izrādās, lai jau rīta pusē, šeit atgrieztos, jo bija aizdomas, ka vienā no ēkas sienām joprojām notiek dūmošana. Izjaucot sienu, gan tas neapstiprinājās.

Skarbākais šajā stāstā ir fakts, ka cilvēka dzīvību, iespējams, varēja glābt. Arī ugunsgrēka sekas varēja būt krietni, krietni vien mazākas. Kā izrādās, izdegušajā dzīvoklī vairākās vietās bija uzstādīti dūmu detektori, taču iemītnieki, visticamāk, paši bija parūpējušies par to, lai tie klusētu. Jādomā, ka tas darīts, jo iedzīvotājiem apnikušas viltus trauksmes, jo istabās gatavots ēdiens, kurinātas krāsnis vai arī pienākusi pirmā bateriju maiņa, vai vienkārši apnikuši kaitinošie pīkstieni. Jebkurā gadījumā, gan to, kur palikuši detektori, gan to, kas tad izraisījis šo ugunsnelaimi, nu noskaidros Valsts policijas darbinieki.

Notikušās nelaimes dēļ mājokli vismaz uz laiku zaudējuši deviņi cilvēki. Divi izdegušā dzīvokļa iemītnieki nonāks savā jaunajā mājvietā, citā pašvaldības ierādītā miteklī, savukārt apakšstāvā dzīvojošā ģimene, tostarp divus mēnešus vecs mazulis, pagaidām tiks izmitināti kādā tuvējā viesu namā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm