tv3.lv

Likvidēts ugunsgrēks Jelgavas industriālajā parkā

Ceturtdien plkst. 16.34 likvidēts ugunsgrēks, kas bija izcēlies Jelgavas industriālā parka “NP Jelgavas biznesa parks” rūpnieciskajā teritorijā, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) publicētā informācija.

2019. gada 14. martā 17:44

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Industriālā parka “NP Jelgavas biznesa parks” apsaimniekotāja SIA “NP Properties” pārstāve Inga Galkina aģentūrai LETA sacīja, ka piektdien industriālajā parkā atsāks darbu visi tie nomnieki, kuru telpas neatrodas tajā korpusā, kurā notika ugunsgrēks. Dzēšanas darbu laikā bija pārtraukts darbs visā industriālā parka teritorijā un visi darbinieki tika evakuēti vēl pirms ugunsdzēsēju ierašanās.

“Patlaban zināms, ka ugunsgrēks skāris tikai viena nomnieka telpas. Cik lielā mērā dzēšanas darbi ir ietekmējuši blakus esošo nomnieku telpas, vēl nav iespējams pateikt. Notiek telpu apsekošana, tāpēc degušajā korpusā rīt darbs vēl neatsāksies,” sacīja Galkina.

Viņa piebilda, ka degušajā korpusā telpas nomā kopumā pieci nomnieki. “Trīs no šiem nomniekiem, ieskaitot uzņēmumu “Baltic Innovation Holding”, kura telpās ugunsgrēks notika, piektdien darbu vēl nevarēs atsākt. Dzēšanas darbu rezultātā telpas ir salietas ar ūdeni, ir piedūmojums, kas skāris arī blakus esošos nomniekus,” sacīja Galkina.

Ceturtdienas rītā Jelgavas industriālā parka “NP Jelgavas biznesa parks” rūpnieciskajā teritorijā notikušā ugunsgrēka izcelšanās iemeslus gan skaidros Valsts policija, iepriekš norādīja VUGD pārstāve Viktorija Gribuste.

Dienestā informēja, ka izsaukums uz ugunsgrēku tika saņemts plkst. 10.01, savukārt liesmu izplatīšanās tika ierobežota plkst. 13.24.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gribuste norādīja, ka notikuma vietā strādāja 27 ugunsdzēsēji glābēji ar astoņām autocisternām un vienu auto ar kāpnēm.

Cilvēki no degošās ēkas bija evakuējušies pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās. Pēc palīdzības pie Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem vērsās četri cilvēki.

Ēkā, kuras kopējā platība ir 30 000 kvadrātmetru, ugunsgrēks izplatījās 1600 kvadrātmetru platībā. Šobrīd notikuma vietā turpinās konstrukciju jaukšanas un liešanas darbi, lai pilnībā nodzēstu visas gruzdošās vietas, piebilda Gribuste.

Viņa skaidroja, ka notikuma vietā ir izveidots ugunsgrēka dzēšanas vadības štābs, kurā iesaistījās industriālā parka pārvaldītājs, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centra, Valsts vides dienesta, Jelgavas pašvaldības policijas un AS “Gaso” pārstāvji.

Dzēšanas darbos ir iesaistīti ugunsdzēsēji glābēji no Jelgavas, Elejas, Kalnciema, Dobeles, Olaines un Rīgas.

Ugunsgrēks izcēlies bijušajā RAF rūpnīcas teritorijā, to novēroja aģentūra LETA. Tuvējās ielas bija piepildījuši dūmu mutuļi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Industriālo parku attīstītāja un apsaimniekotāja SIA “NP Properties” valdes priekšsēdētāja Elita Moiseja aģentūrai apstiprināja, ka ugunsgrēks izcēlies “NP Jelgavas biznesa parka” teritorijā.

“Aizdegusies kāda nomnieka ražotne, taču patlaban nevaram pateikt, tieši kura nomnieka telpas tās ir, jo nomnieki izvietoti cieši blakus. Sīkāku informāciju varēsim sniegt, kad dzēšanas darbi būs pabeigti,” sacīja Moiseja.

“NP Jelgavas biznesa parks” ir viens no lielākajiem rekonstruētajiem industriālajiem parkiem Latvijā ar kopējo platību 23 hektāru un iznomājamo telpu platību vairāk nekā 70 000 kvadrātmetri.

Video no notikuma vietas

Aģentūras rīcībā esošā informācija liecina, ka ugunsgrēks izcēlies SIA “Baltic Innovation Holding” ražotnē.

“Baltic Innovation Holding” reģistrēta 2015. gada martā un uzņēmuma pamatkapitāls ir 3600 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir SIA “Everest Holding Group” (40%), SIA “KT centrs” (21,11%), Kipras uzņēmums “Briezal Management Limited” (16,67%), Krievijas pilsonis Leonids Kedrins (16,67%) un Krievijas pilsonis Igors Aņisimovs (5,56%).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzņēmums 2017 .gada septembrī ir izslēgts no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātāju reģistra un tam ir anulēta PVN apliecība. 2017. gadā uzņēmuma apgrozījums bija 6599 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Ugunsgrēka vietai blakus esošā uzņēmuma “Chocolette Confectionary” biznesa attīstības direktors Guntars Dzērve LETA sacīja, ka lai gan “Chocolette Confectionary” atrodas blakus ugunsgrēka vietai, taču, pateicoties ugunsdzēsēju operatīvajam darbam, ugunsgrēks ir lokalizēts un nav nekādā veidā skāris uzņēmuma ražotni.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm