tv3.lv

Lucavsalā plosās piromāni; ik mēnesi kaut kas uzliesmo

Rīgā, Lucavsalas dārziņu apkaimē, nesen dega divas dārza mājiņas. Apkaimes iedzīvotāji zina, ka apkārt staigā dedzinātāji – ik mēnesi kaut kas uzliesmo un šķiet, ka kāds mērķtiecīgi cenšas viņus izskaust no teritorijas, lai gan darbību iemesls nav skaidrs, vēsta “Degpunktā”.

2021. gada 25. februārī 22:00

Aculiecinieka uzņemtajā notikušā video dzirdams sarkasms. Lucavsalas dārziņu teritorijā pērn un šogad reģistrēti 16 ugunsgrēki, bet ļaundarus apturēt nav izdevies. Filmētājs, ironiski komentējot ugunsgrēku dārza būdiņā, ilustrē arī citu cilvēku viedokli par nekārtībām rajonā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Vakar vakarā dega tā mājiņa, tad kaimiņu mājiņa. Pirms kāda laika netālu no manas būdas arī dega. Pirms trīs dienām, tajā ielā, simts metrus tālāk, arī dega. Kas to dara – nezinu!” pauž dārza īpašnieks Valentīns.

Valentīns ir viens no tiem ļaudīm, kas katru reizi, apraugot savu īpašumu, brīnās, ka tas vēl nav nodedzināts. Viņš gan noskaņots fatālistiski, ja miteklis sadegs, tad sadegs, ko tur var darīt.

Ivars dārziņu teritorijā mitinās kopš janvāra vidus. Viņš šeit strādā, labojot kāda saimnieka māju. Vīrietis apgalvo, ka vienu ugunsgrēku viņam izdevās novērst, tumsā aizdzenot ļaundarus prom, taču sazīmēt viņus neesot bijis iespējams tumsas dēļ, arī drēbes ļaundariem bijušas tumšas krāsas.

Pāris dienas vēlāk dedzinātāji gan atgriezās un tomēr guva virsroku. Ivars esot bijis iegājis iekštelpās, un pēc tajās pavadītām 10 minūtēm, iznākot ārā, ugunsnelaime jau bija izcēlusies.

Antra zaudēja savu dārza būdiņu pirms vairākiem gadiem. Likumsargiem pārkāpuma pēdas atrast neizdevās. Nelielā dārza mājiņa tika nodedzināta 2018. gada rudenī. Vēl vienu šādu mājiņu ģimene vairs necēla, bet gan tikai terasi. Antra saka, ka ir grūti saprast, kam un kāds būtu labums no Lucavsalas dārziņu postīšanas. Versijas ir vairākas – vietējie bezpajumtnieki, nežēlīgi jaunieši, kas tādējādi izklaidējas, vai arī kāds, kurš ir ieinteresēts zemi privatizēt, cenšoties pašvaldībai piederošo zemi padarīt nesimpātisku nomniekiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policija skaidro, ka šogad, proti, divu mēnešu laikā, apkaimē reģistrēti deviņi ugunsgrēki, kas ir par diviem vairāk nekā visā pagājušajā gadā kopā. Lielākajā daļā gadījumu izmeklēšana turpinās, bet viens cilvēks ir saukts pie atbildības.

Valsts policijas pārstāve Krista Andersone

“Informējam, ka 2020. gada nogalē, decembrī, viena persona, kura tika turēta aizdomās par divām dedzināšanas epizodēm šobrīd atrodas apcietinājumā. Par notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185. panta otrās daļas, proti, par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu.”

Apkaime jau labu laiku ir pastiprināti uzraudzīta, piebilst likumsargi.

“Ņemot vērā pēdējā laikā notikušo, policijas patruļas regulāri veic teritorijas apsekošanu gan dienas gaišajā laikā, gan nakts stundās,” norāda Valsts policijas pārstāve.

Neraugoties uz policijas patruļu klātbūtni, vietējie netic, ka ļaundarības mitēsies. Dedzinātāji esot mērķtiecīgi un rūpīgi, noskatot īsto brīdi, lai neiekristu lamatās. Valentīns un citi pako mantas, lai meklētu zemes placīti citviet pilsētā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm