tv3.lv

Lūdz sniegt palīdzību ugunsnelaimē mājvietu zaudējušai ģimeni

No ugunsnelaimes liesmām un nāves sievieti un vīrieti izglābj mājas saimnieks, kurš laicīgi pamanīja, ka sieva un dēls guļ uz grīdas bez samaņas. Pateicoties Valērijam un viņa kaimiņu varonīgajai rīcībai, kas bija atsteigušies palīgā, Gita un dēls palika dzīvi. Sieviete pavadīja nedēļu reanimācijā, taču dēls atveseļojās ātrāk.

Galgauskas pagastā, Gulbenes novadā – lauku viensētā, kurā saimniekoja ģimene no paaudzes paaudzē tagad vairs redzama tikai stārķu saime, kas paspējusi uzvīt ligzdu pašā skursteņa galotnē virs krāsmatām. Pavisam nesen šīs bija mājas Gitai, Valērijam un viņu dēlam, pirms notika ugunsnelaime. Vīrietis liktenīgajā naktī esot gulējis citā istabā, kad sadzirdējis savādus trokšņus. Ugunsnelaime, visticamāk sākusies no īssavienojuma vecajos vados.

“Attaisīju durvis, un tur bija uguns. Bet tur bija tikai viena izeja, caur virtuvi. Paskatījos, ka sieva ar dēlu gulēja bezsamaņā,” stāsta Valērijs.

Par laimi, ugunsgrēku pamanīja attālāk dzīvojošais kaimiņš, pēcāk arī viņa tēvs. Viņi bija pirmie, kas atsteidzās palīgā un riskēja ar savu dzīvību, lai no degošās mājas iznestu cilvēkus. Gints izsauca ugunsdzēsējus un steidza talkā: “Es pie mājas dzirdēju, ka Valērijs sauca pēc palīdzības, ka mājā ir palikuši vēl divi cilvēki, kurus ir jāpalīdz iznest. Tajā brīdī Valērijs jau bija izņēmis logu, bet nevarēja viens pats sievu un dēlu iznest, tāpēc gāju palīgā.”

Gints ir gandarīts, ka kaimiņus izdevās glābt un emocijas, kad jāiet zem degošām jumta korēm raksturo kā baisas, bet tajā mirklī baiļu nebija un abi ar tēvu un Valēriju rīkojās ātri, jo, visticamāk, operatīvajiem dienestiem, kas ieradās mirkli vēlāk, vairs nebūtu cerības izglābt Gitu un dēlu.

“Dēls pieskrēja pie Valērija, kurš sauca palīgā. Es atnācu, kad Gitu vilka ārā pa logu. Es palīdzēju viņu aiznest tālāk pie koka, jo tepat ir elektrība, gāzes balons un jumts dega. Tas bija diezgan baisi. Aizvilkām Gitu. Tad vilkām Rolandu – dēlu. Izvilkām, bija diezgan smagi. Aizvilkām turpat pie koka. Nevarēja uzreiz saprast, vai abi ir dzīvi. Sākām sirds masāžu,” stāsta Staņislavs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gita ar vīru šobrīd pagaidu pajumti atraduši pie radiniekiem. Viņi cer, ka varēs atjaunot māju. Pašiem iekrātu līdzekļu nav. Ziedot cietušajiem varat zvanot pa tālruņiem 90203909 vai 90006860. Zvanot pa pirmo tālruņa numuru dāvināsiet ģimenei 1,50 centus, savukārt zvanot uz otru tālruni, ziedosiet 4, 27 centus. Staņislavs un Gints ir gatavs iespēju robežās palīdzēt ar tehniku, lai novāktu gruvešus un pagaidu izmitināšanu, bet pats Valērijs ir gatavs strādāt, lai atjaunotu māju un priecāsies par jebkādiem materiāliem un līdzekļiem, lai vasaras laikā varētu atjaunot vismaz mazu mājas daļiņu, kur apmesties.

Veido kriminālās ziņas un apskatus par noziegumiem. Piemīt izmeklētājas talants, lai atšķetinātu pat visdrūmākās situācijas un atpoguļotu tās skatītājiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm