tv3.lv

Mājas iedzīvotāji izglābj kaimiņa, ar kuru nav labas attiecības, dzīvību

Pateicoties kaimiņu drosmei, Rīgā, Krustpils ielā, tika izglābta kāda vīrieša dzīvība, kurš, būdams reibuma stāvoklī, savā dzīvoklī izraisījis ugunsgrēku un no piedūmojuma zaudējis samaņu, vēsta “Degpunktā”.

2021. gada 11. janvārī 23:00

55 gadus vecais Nikolajs Krustpils ielas 75. namā ievācās uz dzīvi pavisam nesen. Kaimiņš, kas mājā pavadījis jau 20 gadus, viņu apraksta kā neadekvātu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Viņa sieva vai kāds cits nopirka dzīvokli, un tad viņš periodiski parādījās. Mūžīgi mīlēja iedzert. Vienīgais mūsu stāvā tāds. Pārējie ir normāli,” stāsta mājas iedzīvotājs.

Bija vēls vakars, kad mājas iedzīvotāji apņēmās skriet un glābt piedzērušā vīrieša dzīvību. Kāds desmit gadus vecs puika bija pirmais, kas brīdināja pieaugušos par Nikolaja dūmojošo mitekli.

“Miša, mans desmit gadus vecais mazdēls, atver durvis un saka, tante Taņa, tur kaut kas deg. Vecmamma saka, ka ož pēc deguma. Izskrējām ārā tikai apakšbiksēs, pēc tam paspējām ātri uzraut kājās arī bikses. Taņas Ļoša arī bija mājās, viņš izgāza durvis, tās izlūza, dūmi tādi, ka neko nevar redzēt,” stāsta kaimiņu glābt palīdzējusī Aldona.

Cilvēki, tērpušies vien naktsveļā, darīja, ko varēja. Nevienam no viņiem ar Nikolaju labas attiecības nebija, taču pieļaut kaimiņa bojāeju neviens negrasījās. Primārais uzdevums, kā cilvēki steigā izlēma, bija izvilkt vīrieti no dzīvokļa.

“Jau bija liesmas, dega pie dīvāna, cik varēja saprast, viņš bija rāpojis uz durvju pusi, bija tērpies tikai kreklā. Es sapratu, ka bija iedzēris. Ļoša viņu izvilka ārā. Miša, ātrāk dod ūdeni, es saku, lai lej viņam virsū, lai viņš var paelpot un viss ātrāk beidzas. Nu, paldies visiem, kas izglāba,” stāsta mājas iedzīvotāja Aldona.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mediķi pēc pārbaudes konstatēja, ka Nikolajs ir pamatīgi saindējies ar degšanas produktiem un nogādāja viņu slimnīcā. Kaimiņi, laikus viņu izvelkot no istabas, iespējams, izglāba vīrieša dzīvību.

Ugunsdzēsēji atgādina, ka šādos gadījumos jābūt ļoti uzmanīgiem un nedrīkst pārvērtēt savas spējas. Glābšanu labāk uzticēt ekspertiem.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) 8. daļas komandieris Valdis Dzērve pateicās iedzīvotājiem par iesaistīšanos glābšanā un laicīgu palīdzības sniegšanu, taču aicināja iedzīvotājus izvērtēt savas fiziskās un mentālās spējas to paveikt, kā arī ziņot VUGD, lai ir iespējams ātrāk reaģēt, ja glābšanas operācija tomēr neizdodas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm