Mazsalacā izdedzis daudzstāvu mājas dzīvoklis

Dūmu detektora spalgais troksnis būtu laikus brīdinājis kādas daudzstāvu mājas iedzīvotājus Mazsalacā, ka kaimiņienes dzīvoklī izcēlies ugunsgrēks. Tā kā cilvēki bija izvēlējušies ierīci neuzstādīt, par to, ka miteklī jau plosās liesmas, apkārtējie uzzināja vien tad, kad kāpņutelpu piepildīja dūmu mutuļi un palīdzēt glābt īpašumu varēja tikai ugunsdzēsēji.

Trīs dienas pēc ugunsgrēka kāpņutelpā vēl joprojām jūtama deguma smaka. Nelaime notika pēcpusdienā, kad dzīvokļa saimniece devās pakaļ bērnam uz skolu un miteklī tobrīd neviena neatradās. Brīdī, kad jau apkārtējie pamanīja dūmus, arī īpašniece atgriezusies, un vēl pirms ieradās ugunsdzēsēji, mēģināja pati skriet dzīvoklī un kaut ko saglābt.

“Viss bija melns, es neko neredzēju. Meita bija jau prom. Pati saimniece bija izgājusi pagalmā, un mati bija nodeguši. Labi, ka cilvēki izsauca glābējus. Es saindējos,” stāsta trešā stāva iedzīvotāja.

Dzīvokļa īpašniece nodota mediķu rokās un nogādāta slimnīcā. Glābēji ziņo, ka dūmu detektora troksni glābšanas laikā nav dzirdējuši. Mazā ierīce par nelaimi apkārtējos būtu informējusi krietni laicīgāk un, iespējams, izdotos novērst liesmu izplatību. Kopumā miteklis izdega 10 kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsēju darbu apgrūtināja ar mantām aizkrautās telpas.

“Viņa vāca mantas. Viņa teica, ka no elektrības. Vadi bija savilkti visur,” stāsta kaimiņiene.

Vietējie uzteic vietējo ugunsdzēsēju glābēju darbu. Cilvēki bija satraukti par to, ka Mazsalacas postenis sāk strādāt tikai vienos dienā, bet, par laimi, glābēju palīdzība bija nepieciešama vien 40 minūtes pēc darba laika sākuma. Tomēr posteņa komandieris informē, ka izmaiņas ir īslaicīgas: “Tajā dienā depo strādāja 24 stundas, kas arī bija par iemeslu, kāpēc ugunsgrēku varēja nodzēst ātri.”

Pēc kāda laika Mazsalacas postenis atsāks strādāt visu diennakti. Tuvākie ugunsdzēsēji glābēji atrodas Alojā un Rūjienā, kas ir aptuveni 20 kilometrus no Mazsalacas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm