tv3.lv

“Meitiņa kliedza – mammīt, kur mēs tagad dzīvosim?!” Ugunsgrēks Kuldīgas pusē divām ģimenēm atņem mājas

Kuldīgas pusē Turlavas pagasta iedzīvotāji pierādījuši savu saliedētību un kā nu katrs spēj tagad sniedz palīdzīgu roku Jakubausku ģimenei, kas pirms divām dienām ugunsgrēkā palika bez jumta virs galvas.

Zita un Gita ir māsas, kas Turlavas pagasta Valātos dzīvo jau kopš mazotnes. Sievietēm katrai ir divi bērni, un tieši par viņu likteni tagad abām mammām visvairāk sāp sirds. Mazie, puskaili sēžot, mašīnā bija spiesti noskatīties, kā sadeg viņu mājas, bet vecāki cenšas glābt kaut mazumiņu no iedzīves. Viss sākās vēlā svētdienas vakara stundā. Ja būtu nakts, iespējams, ģimenes nespētu glābties, tagad secina Zita.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bijām iegājuši gulēt, sajutu gruzduma smaku. Teicu dēlam – varbūt mums ir aizšauts šīberis, iesim skatīties. Izgājām ārā, viss kārtībā. Atlikāmies atpakaļ gultā, bet jutu, ka smird tā kā cilvēku mati… Izskrēju uzreiz ārā, jo zināju, ka man kaimiņš dzēra tajā dienā. Un jā, viņam logos jau bija liesmas,” stāsta Zita.

Situācija kļuva ar vien dramatiskāka. Glābēji vēl bija tālu, bet liesmu stabs jau slējās debesīs.

“Visus bērniņus izvedām ārā ar plikām kājām sniegā. Mazā meitiņa kliedza – mammīt, kur mēs tagad dzīvosim?! Māsai mazais puisītis kliedz – ugunsgrēks, ugunsgrēks! Tas bija vājprāts,” stāsta Zita.

Ugunsgrēku izraisīja mājas otrā galā dzīvojošs vīrietis. Viņš dzērumā uzsmēķēja gultā un aizmiga ar cigareti klēpī. Par savu vieglprātīgo attieksmi pret ugunsdrošību viņš samaksāja visdārgāko cenu. Gita piebilst, ka ar vīrieti vairākkārt bija runāts par viņa dzīvesveidu, bet aizrādījumi laisti gar ausi. Un tagad vislielākie cietēji ir tie, kas visu mūžu dzīvojuši godīgi un prātīgi. Cieš bērni, kas uzdod jautājumus, uz kuriem šobrīd nav atbilžu.

Pagaidu pajumti ģimenēm izdevies atrast, bet tas ir īslaicīgs mierinājums, tomēr līdzcilvēku atsaucība dod spēku cīnīties tālāk, saka māsas.

“Atradām dzīvoklīti, man priekšniece iedeva savējo, kas viņai piederēja. Cilvēki atsaucīgi,” saka Gita.

Abas māsas ir pateicīgas visiem, kas sniedz palīdzību ģimenei.

Māsas piebilst, ka malka bija sagādāta vairākām ziemām, kūtī ir vistiņas un pīles. Viss sakārtots tā, ka prasītos palikt dzimtajā vietā, bet tam nepieciešami līdzekļi. Jānojauc krāsmatas un jāceļ vietā jauna, neliela māja divām saimēm un, protams, mīļdzīvniekiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja vēlaties palīdzēt māsām Jakubauskām sākt jaunu dzīvi, “Degpunktā” komanda aicina zvanīt pa labdarības tālruņiem 90203909 (1,50 eiro) vai 90006860 (4,27 eiro).

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm