Mežciemā, iespējams, uzdarbojas piromāns. Vairākas dedzināšanas vien stundas laikā

26. janvārī 21:54

Pēc sižeta par degošo šķūni Mežciemā “Degpunktā” komanda saņēma vairākus satrauktus vietējo iedzīvotāju zvanus par iespējamiem ļaunprātīgās dedzināšana gadījumiem tajā pašā rajonā.

“Mēs nezinām, kas notika. Kāds aizdedzināja vai nejauši iemeta degošu cigareti. Tas bija ap plkst. 2. Ārā neiznācām, jo mums palūdza to nedarīt tvana gāzes dēļ, kas bija kāpņutelpā. Liels paldies ugunsdzēsējiem. Viņi pieklauvēja pie visiem dzīvokļiem, lai atveram logus, lai nebūtu tvana gāzes. Lai mēs nenosmaktu. Nebija nekādu īpašu dūmu. Bet drīzāk nāca tāda kā tvana gāze iekšā dzīvokļos. Pēc tam jau ugunsdzēseji pateica, ka viss kārtībā. Viss droši. Mēs jau bijām sagatavojušies evakuācijai,” stāsta Svetlana.

Pirms vakarnakts dedzināšanas, 22. janvāra vēlā vakarā ap plkst. 23, piromāns paviesojās Sergeja Eizenšteina ielas 33. namā, plkst. 23.30 jau 65. namā un plkst. 23.45 65. nama pirmajā korpusā. Pēc nepilnas stundas sirojumi turpinājās – plkst. 00.30 naktī atkritumu tvertnes tika aizdedzinātas arī 43. namā. Mežciema iedzīvotāji par notikušo ir nepatīkami pārsteigti un izvirza versijas, par to, kurš ir vainojams dedzināšanās.

“Es nesaprotu, kāpēc tas vispār ir jādara. Šausmas! Dod visādiem izīrēt dzīvokļus. Tiem, kuri dzīvot šeit nāk, dzīvo, tas ir viņa privātīpašums, un tā viņš te saimnieko. Bet tie, kuri īrē dzīvokļus, tie pīpē, met izsmēķus gan šahtā, gan pa logu. Un neko viņiem nevar izdarīt,” satraukta ir Inna.

“Varbūt tā vienkārši ir neuzmanīga rīcība ar uguni. Ir cilvēki, kuri iznāk ielā, uzpīpē, un pēc pieraduma iemet izsmēķi konteinerā. Bet cigarete nav līdz galam nodzisusi, un tur viss aizdegas. Tur taču viss ir sauss, pilns ar mantām un celofāna maisiņiem. Acīmredzot tā aizdegas. Bet, lai speciāli kāds to darītu, grūti teikt. Variantu ir ļoti daudz, bet kā atrast un noķert… Naktī visi cilvēki guļ. Atpūšas. Tā speciāli iet un patrulēt pa rajonu skatoties, kas notiek. Neviens jau to nedarīs protams,” spriež Igors.

Šobrīd visas dedzināšanas epizodes izmeklē Valsts policija. Savukārt atkritumu tvertnes, kas tika bojātas, jau ir aizstātas ar jaunām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm