tv3.lv

Mīklainā ugunsgrēkā Maskavas ielā dzīvību zaudējuši trīs cilvēki

13 ugunsdzēsēju vienības strādāja Rīgā, Maskavas ielā, lai apdzēstu 780 kvadrātmetru plašu ugunsgrēku. Lai adresē darbus noslēgtu, bija nepieciešamas 15 stundas, tostarp astoņas stundas glābēji pavadīja, pārmeklējot gruvešus. Tika atrasti trīs bojāgājuši cilvēki, bet pieci no mājas iedzīvotājiem cietuši.

Iepretim nodegušajam namam zālē sakrautas mantas, kuras glābējiem izdevās iznest neskartas no iedzīvotāju mitekļiem. Ap tām pirmdienas rītā pulcējas mājas iedzīvotāji un viņu mājdzīvnieki. Cilvēki tika izrauti no naktsmiera īsi pirms plkst. 1.00, kad vietējais iedzīvotājs Rolands pamanīja savā dzīvoklī dūmus, bet, izskrienot ārā, blakus kāpņu telpa jau dega atklātu liesmu. Ātri tika izsaukti glābēji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmā glābēju vienība notikuma vietā ieradās septiņu minūšu laikā un sākotnēji uzsāka iedzīvotāju glābšanu. Pašu spēkiem no nama bija izkļuvuši 12 cilvēki, ugunsdzēsēji palīdzēja deviņiem ēkas iemītniekiem, kuriem nebija izdevies māju pamest. Apturēta arī tramvaja kustība.

“No otrā stāva, kur tagad stāv trepes, kamēr ugunsdzēsēji vēl nebija atbraukuši, man nācās pašai evakuēties no otrā stāva uz pirmo. (DP: Lēcāt?) Jā, kaut kā tā. Baidījos, ka salauzīšu kājas, bet varētu teikt, ka es nokritu te, zālienā,” saka iedzīvotāja, kura izlēca pa otrā stāva logu.

“No malējā dzīvokļa otrā stāva te sieviete pati lēca, tur tālāk arī lēca pa logiem, reāli, baisi. Tas nebija vienkārši ugunsgrēks. Te viss sadega, var redzēt, te viss līdz karkasam sadedzis, pilnībā līdz otrajam stāvam. Ko es varu pateikt? Šausmas. Te, kur tās trepes tagad stāv, no tā augstuma es laidos lejā, bet ugunsdzēsēji bija no otras puses, bet te uguns dega, lūk, tā! Pilnīgi nebija, ko elpot, tā lūk! Un tagad mēs visi esam palikuši bez dzīvokļiem, pat privatizētajiem,” turpina ēkas iedzīvotāja.

Kā norāda VUGD Rīgas 8. daļas komandieris Valdis Dzērve, dzēšanas darbos tika apdraudēti arī paši ugunsdzēsēji, kuri bija spiesti evakuēties no otrā stāva.

Vietējie bija padzirdējuši par degvielas kannu, ko naktī it kā pamanījuši glābēji. Pagaidām gan oficiālas informācijas par nelaimes cēloni nav. Ugunsdzēsēji norāda, ka liesmu izplatīšanās no pagalma puses bijusi ļoti strauja. Notikušā apstākļus skaidros Valsts policija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lokalizācijas laikā glābēji atrada trīs cilvēku mirstīgās atliekas. Šobrīd nav informācijas par bojāgājušo personībām. Rīgas būvvaldes pārstāvis šorīt ēku atdzina par apdzīvošanai bīstamu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm