Nelaime Smiltenes pusē: uguns noposta mācītājmuižu

21. martā 20:49

Izdevās pamanīt tikai tad, kad liesmas jau bija izlauzušās līdz mājas jumtam, veidojot degšanas platību 450 kvadrātmetru platībā. Skumju pilns scenārijs pirmdienas izskaņā, līdz pat vēlai naktij norisinājās Smiltenes pusē. Liesmās bija viena no Latvijas kultūras pērlēm – mācītājmāja.

Mācītājmuiža, kas ir kultūrvēstures mantojums, pirmdien gāja zudībā. Evaņģēliski luteriskās baznīcas īpašumā izcēlās plaša uguns nelaime. Tā nerimās, līdz viss netika izpostīts. Blakus mājas iedzīvotāji par notikušo uzzināja, kad ēkas jumts jau dega pilnā platībā.

Savulaik ēkā uzturējās tādas Latvijas vēsturē zināmas personības kā teologs Kārlis Kundziņš, arhitekts un Brīvdabas muzeja izveidotājs Pauls Kundziņš. Dzīvojuši visi ievērojamākie Smiltenes mācītāji. Savukārt par to, kurš šobrīd mitinājies muižā domas dalās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat kā par to, kurš mitinājies muižā, arī versijas, par ugunsnelaimes izcelšanās iemesliem ir dažādas. Neoficiāla informācija liecina, ka ēkā esot bijusi gan elektrība, gan plīts ar gāzes balonu. Varbūt tieši viens no šiem faktoriem ir ugunsnelaimes izcelšanās iemesls.

Dzēšanas darbi tika uzsākti neilgi pirms pieciem vakarā. Lai saglābtu seno divstāvu namu, tika piesaistīti plaši ugunsdzēsēju glābēju spēki.

Notikuma vietā strādāja 15 – Smiltenes, Valkas, Valmieras un Jaunpiebalgas – ugunsdzēsēji glābēji un tika piesaistītas četras autocisternas kā arī autokāpnes. Ugunsgrēks tika likvidēts sešas minūtes pēc pusnakts.

Šodien notikuma vieta ir klusa un mierīga. Ik pa laikam kāds vietējais garāmbraucējs ar savu auto piestāj, lai uzņemtu nodegušās muižas bildi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm