Netālu no Medemciema izcēlies vēl viens ugunsgrēks, šoreiz krietni plašāks

Pierīgā, netālu no Olaines novada Medemciema, kur nedēļas sākumā jau tika dzēsts meža ugunsgrēks 3,5 hektāru (ha) platībā, piektdien izcēlies vēl viens meža ugunsgrēks, kas šoreiz ir ievērojami plašāks, aģentūra LETA uzzināja Valsts meža dienestā (VMD).

27. maijā 10:42

Šoreiz mežs aizdedzies Stūnīšos, kas, raugoties no Medemciema, atrodas otrpus Jelgavas šosejai. Sākotnēji aplēstā ugunsgrēka platība ir aptuveni 18 ha, taču tā tiks precizēta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dzēšanas darbus veic VMD, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, kā arī iesaistīts Valsts robežsardzes helikopters. Ugunsgrēka izcelšanās iemesls pagaidām nav zināms.

Kā liecina VMD apkopotā informācija, piektdien Latvijā dzēsti kopskaitā seši meža ugunsgrēki 18,44 hektāru platībā.

Video: Meža dzēšanas darbi

✅️ Ziņa papildināta: Ugunsgrēks naktī ir ierobežots, dzēšanas darbi turpinās.🔥🔥🔥 Plašs meža ugunsgrēks Pierīgā, netālu no Olaines novada Stūnīšiem! Deg mežs un kūdras purvs 7.8 hektāru platībā. Ugunsdzēsības darbus veic Valsts meža dienests, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Rīgas Meži, piesaistīts arī Valsts robežsardzes helikopters.Esiet uzmanīgi ar uguni mežā! ‼️#ValstsMežaDienests #VMD #NededziniMežu #MežaUgunsapsardzība

Posted by Valsts meža dienests on Friday, May 26, 2023

LETA jau ziņoja, ka Latvijas mežos patlaban ir augsta ugunsbīstamība, par ko vairākus brīdinājumus izplatījis arī Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Ugunsnedrošais laikposms Latvijas mežos sākās 1.maijā, un tas parasti tas ilgst līdz rudenim. Meža ugunsnedrošais laikposms nosaka aizliegumus un ierobežojumus visiem iedzīvotājiem. Par to neievērošanu var tikt piemērota administratīvā, civiltiesiskā un arī kriminālatbildība.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai samazinātu meža ugunsgrēka izcelšanās iespējas, visiem iedzīvotājiem, uzturoties mežos un purvos ugunsnedrošajā laikposmā, ir aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus, kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotās vietās, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas, atstāt ugunskurus bez uzraudzības, dedzināt atkritumus, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem vai veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Tāpat bez saskaņošanas ar VMD tuvāko mežniecību ir aizliegts veikt jebkādu dedzināšanu, kas rada dūmus, jo tas var maldināt uguns novērošanas torņu dežurantus.

Dienestā atgādina, ka arī meža izstrādātājiem ir jāatceras, ka meža ugunsnedrošajā laikposmā cirsmā dedzināt ciršanas atlikumus drīkst tikai ar VMD mežziņa ikreizēju rakstisku atļauju.

Vienlaikus VMD norāda, ka meža īpašniekiem ir jāparūpējas, lai meža ceļi un stigas būtu atbrīvotas no sagāztajiem kokiem un krūmiem, lai nepieciešamības gadījumā meža ugunsdzēsības automašīnām būtu iespējams brīvi pārvietoties.

Tāpat meža īpašniekam ir jāzina, ka pēc meža ugunsgrēka likvidācijas viņa mežā, veikt meža ugunsgrēka vietas uzraudzību ir īpašnieka pienākums.

VMD dati liecina, ka pērn meža ugunsgrēki dzēsti 391 reizi, pavisam 221 hektāra platībā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm