Neticama izglābšanās: nepilngadīga meitene ugunsgrēkā izglābj savu dzīvību, izrāpjoties pa logu

Aizvadītā nakts Bauskas ielas 207. nama iedzīvotājiem pagājusi kā šausmu trillerī. Šorīt bariņš vietējo sapulcējušies pie mājas, lai aprunātos ar kaimiņiem par pārdzīvoto. Tas, kas piedzīvots un redzēts, spilgti iespiedies atmiņā un, visticamāk, tik viegli nepagaisīs. Nama piektajā stāvā uzliesmoja dzīvoklis un, pēc Valsts ugunsdzēsības glābšanas dienesta sniegtajiem datiem, bojā gājuši divi cilvēki, taču kaimiņi ir pārliecināti, ka dzīvību zaudēja trīs mitekļa iedzīvotāji.

Kaimiņš no sestā stāva stāsta, ka trīs cilvēki gājuši bojā, tostarp meitenes mamma, vecmāmiņa. 12 gadus vecā meitene nu esot palikusi viena pati.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc kaimiņa stāstītā, dzīvoklī dzīvoja nepilngadīga meitene ar mammu, vecvecākiem un suni. Izglābies ir tikai bērns. Viena no ugunsgrēka versijām, ko pārspiež vietējie iedzīvotāji, ir niķis smēķēt gultā. Savukārt citi uzskata, ka vainīgs elektrības īssavienojums.

Kaimiņš stāsta, ka attiecīgā dzīvokļa, kurā izcēlies ugunsgrēks, iemītniekiem iepriekš sisti laukā korķi un viņi meklējuši iespējas, kā to novērst, dzirdējis no kaimiņiem. Pats nevarēja atvērt durvis, jo tās bija karstas. Beigās tas tomēr izdevās. Tā nu sestā stāva iemītnieki paši saviem spēkiem tika laukā.

Kaimiņš no sestā stāva ar ģimeni evakuējies saviem spēkiem.

Liela pateicība ir jāizsaka sunim – Grejam, kas pirmais bija sajutis ko nelāgu un devis par to zināt arī savam saimniekam.

Kaimiņš no piektā stāva stāsta, ka suns bijis tramīgs un uzmodinājis viņu, pirms vēl atskanēja dūmu detektora signāls. Kāpņutelpā jau bija izplatījušies dūmi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vīrietis nekavējoties izsaucis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, kas izvedot cauri sadūmotai ēkai ar glābšanas maskām, no apkārtējiem dzīvokļiem izglāba 24 cilvēkus, no kuriem septiņi ugunsgrēkā cieta, kā arī evakuēja 10 cilvēkus. Izglābti arī divi suņi un kaķis.

Visspilgtāk kaimiņam no piektā stāva atmiņā ir palikuši desmitgadīgās meitenītes kliedzieni.

“Izejam ārā, mazā bļauj logā, mans brālis neapjuka, aicināja meiteni lēkt lejā. (..) Meitenīte ieķērās margās un nogāja pa lodžiju, un viņu savāca cilvēki,” stāsta vīrietis.

Meitenīti paglāba glābšanās instinkts un veiksme.

Kopējā degšanas platība – 50 kvadrātmetru.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm