tv3.lv

Nītaurē izdeg astoņu cilvēku mājvieta

Imants dzīvo Nītaures centrā, mājā uz Mālpils ielas. Aptuveni plkst. 19 vīrietis pamanīja, ka pie kaimiņiem noticis kas nelāgs. Imants steigšus sameklēja savu mobilo telefonu, lai sazinātos ar operatīvajiem dienestiem.

Kaimiņš Imants stāsta, ka gājis ārā, skatījies – nāk dūmi, tad zvanījis kaimiņam un teica, lai viņš sazinās ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD).

Degošajā ēkā atradās astoņi cilvēki. Viens no viņiem ir Ainārs, kas strādā par baļķu zāģētāju turpat apkaimē. Viņš kopā ar pāris kolēģiem īrēja dzīvokli “Veidmaņu” otrajā stāvā. Ainārs apgalvo, ka dzirdēja aizdomīgus trokšņus tieši pirms viņa istabā parādījās dūmi.

“Veidmaņu” iemītnieks Ainārs stāsta, ka – kaut kas uzsprāga apakšējā dzīvoklī. Viņam nācās ar basām kājām skriet ārā, kaimiņš aizdeva apavus.

Pirmajā stāvā dzīvoja trīsbērnu ģimene, kurā visas atvases vēl ir pirmsskolas vecumā. Bērni ugunsgrēka laikā patvērās pagasta pārvaldes ēkā otrpus ielai. Neviens no mājas iedzīvotājiem ugunsgrekā necieta. Arī visi četri kaķi palika neskarti. Uz notikuma vietu atskrēja arī viens no Aināra draugiem. Viņš stāsta, ka visu vakaru pavadīja palīdzot ugunsdzēsējiem tikt pie ūdens rezervēm.

Aināra draugs Rolands ir pateicīgs glābējiem, kuri esot izglābuši pusi mājas. Arī paši stiepuši šļūtenes, palīdzēja ūdens sagādē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ēka sadega 180 kvadrātmetru platībā, un vietējie spriež, ka īpašumu tik drīz neviens neatjaunos. Pagaidām par liesmu izcelšanās iemeslu apkaimē klīst tikai baumas, proti, ka ugunsgrēks esot radies no bērnu neuzmanīgas rīcības ar uguni. Patieso cēloni gan skaidros ugunsdzēsēji un policisti. Tikmēr, trīsbērnu ģimenes galva šobrīd apsver iespēju pieņemt pašvaldības piedāvāto palīdzību, stāsta sociālie darbinieki.

“Pašlaik viņi atrodas Ķeipenē, bērnu tēva vecmammas dzīvoklī. Mēs esam piedāvājuši dzīvokli Amatas pagasta Ģikšu ciemā, divistabu dzīvokli, labiekārtotā mājā. Viņi teikuši, ka pirmdien dos mums atbildi,” stāsta Cēsu novada pašvaldības darbiniece Vaira Zauere.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm