tv3.lv

No ugunsgrēka Liepājas sociālajā mājā izglābj 50 cilvēkus

Panika, stress un neizpratne par notiekošo – šādas emocijas šī rīta agrumā piedzīvoja attiecīgās ēkas Flotes ielā 14 iedzīvotāji. Rītausmas blāzmā vienā no otrā stāva dzīvokļiem bija izcēlies ugunsgrēks.

Liesmas jau bija redzamas. Glābšanas darbu vadītājs piesaistīja papildus resursus notikuma vietā un tūlītēji veica cilvēku glābšanu no mājas.

“Ļoti spēcīgs piedūmojums. Tas nekas, ka degšanas platība bija padsmit kvadrātmetri, bet viss otrais, trešais un ceturtais stāvs bija pilnībā piepildīts ar dūmiem un cilvēki bija jāved laukā ar glābšanas masku palīdzību, pa visiem iespējamajiem evakuācijas ceļiem,” stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) KRB Dienesta sektora operatīvais dežurants Gatis Bajinskis.

No mājas tika izglābti 50 cilvēki, no kuriem lielāko daļu glābēji pamodināja no miega un iznesa laukā. Pēc VUGD teiktā, slavējami ir tas, ka sociālais nams ir parūpējies par avārijas izejām, turot tās darba kārtībā un nama iedzīvotājiem ir ticis skaidrots rīcības plāns ugunsgrēka izcelšanās gadījumā. Tomēr daudziem nama iemītniekiem piedzīvotais ir radījis lielu stresu.

“Nezinām, kas dega, noskaidrosim pēc tam. Policija un glābēji mūs izdzina ārā ar maskām. Pamodināja, bungojot pa durvīm. Bišķi slikti ar veselību kļuva, bet iedzēru zāles un tagad atkal viss ir labi,” stāsta sociālā nama iemītniece Anna.

Nama iedzīvotāja Tatjana apstiprina, ka visi iemītnieki gulēja, kad sākās ugunsgrēks. Pēc viņas teiktā, pašai notikušā dēļ slikti neesot kļuvis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Diemžēl dzīvokli dzīvojošā persona tika nodota mediķu rokās, lai pārbaudītu vai nav notikusi saindēšanās ar dūmiem. Šī ir pirmā reize, kad Flotes ielas sociālajā mājā izceļas ugunsnelaime.

Liepājas Sociālā dienesta direktores vietnieks Ainārs Bunka stāsta, ka ugunsgrēks sākās ap plkst. 4 no rīta. Kad operatīvie dienesti ieradās notikuma vietā, lielākā daļa no nama iemītniekiem jau bija ārā. Viņi tika pārvesti uz blakus esošo patversmi, nodrošināti ar siltu tēju, un brokastīm, kad būs atzinumi, ka ēka ir droša, atgriezīsies dzīvesvietā.

Ugunsnelaimes izcelšanās iemesls nav zināms, taču Valsts policijas eksperti ir uzsākuši izmeklēšanu. Kamēr tas tiks darīts, iemītnieki, kuri dzīvoja izdegušajā miteklī vai blakus tam, uzturēsies citās – brīvajās sociālā nama telpās. Paralēli Liepājas sociālais dienests meklēs finansējumu, lai veiktu otrā stāva remontu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm