tv3.lv

Noslēpumainos apstākļos uzliesmo pamesta ēka galvaspilsētā

Vienā no Biķernieku ielas namiem jau kādu laiku neuzturējās cilvēki. Kaimiņi tās iemītniekus pēdējo reizi redzēja pirms vairāk nekā mēneša, un nekas neliecināja, ka lielā ēka tuvākajā laikā tiks apdzīvota.

Kaimiņi apgalvo, ka tajā neviens nedzīvoja, un mājai pat nebija pieslēgta elektrība.  “Tur jau neviens sen nedzīvoja, tur pat bija atslēgta elektrība. Tur tā kā pamesta māja, saimniece it kā ir, vienu laiku te dzīvoja, bet pēc tam tur dzīvoja jauns pāris, kuri aizbrauca,  tad tā māja vienkārši stāvēja,” stāsta kaimiņiene Anita.

Pusdivpadsmitos vakarā Anita izkāpa no autobusa “Brekšu” pieturā un gāja uz savu māju. Viņa bija nogurusi un teju nepamanīja, ka divdesmit metrus tālāk tukšais nams deg atklātās liesmās.

Anitai pat bija jāiziet no savas mājas, jo nevarēja zināt, vai liesmas tālāk neizplatīsies.

Dzēšanas darbu laikā ugunsdzēsēju brigādēm radās grūtības iegūt ūdeni. Tuvākais hidrants atradās vairāk nekā divu kilometru attālumā un nācās meklēt citus veidus, kā atkārtoti uzpildīt cisternas.

VUGD RRP 6.daļas komandieris Kristaps Kalvāns

“Tā kā hidrants atradās tālu, tika piesaistīts arī ūdensvedējs, kuram ir divpadsmit tonnas ūdens ietilpīga muca, lai sekmīgi varētu dzēst ugunsgrēku. Dzēšanā tika iesaistītas arī autokāpnes, lai no kāpnēm varētu padot ūdeni un atdzesēt jumtu, lai liesmas tālāk neizplatās un neapdraud blakus dzīvojamās mājas.”

Ēkā neviens neatradās. Arī par cilvēkiem, kas, iespējams, evakuējušies pašu spēkiem, operatīvajam dienestam datu nav. Blakus mājā dzīvojošais vīrietis uzskata, ka ēku kāds dedzinājis apzināti, par spīti tam, ka tuvumā it kā nav bijuši cilvēki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es domāju, ka kāds ir aizdedzinājis. Tā māja bija pamesta. Ja vīrs noslepkavo sievu, vai līgavainis līgavu – tas ir tā, lai netiktu nevienam! Tā arī ar to māju izdarīja,” pieļauj blakus mājas iedzīvotājs.

Arī Anita piekrīt savam kaimiņam un uzskata, ka paveikts noziegums. Tiesa, kam būtu izdevīgi māju aizdedzināt, izprast ir grūti. Mājas saimniece esot teikusi, ka grasās māju pārdot.

Ugunsdzēsēji kā iespējamu ugunsgrēka cēloni min nepareizu apiešanos ar krāsni, taču lielāku skaidrību par cēloņiem viesīs policija pēc tam, kad tiks saņemti nozīmēto ekspertīžu rezultāti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm