tv3.lv

Otrdien uguns laupījusi divu cilvēku dzīvības

Pagājušajā diennaktī Latvijā dzēsti 52 ugunsgrēki, kuros dzīvību zaudējuši divi cilvēki, bet vēl viens cietis, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

2020. gada 25. martā 8:51

Vakar ap plkst. 17.30 ugunsdzēsēji devās uz izsaukumu Jūrmalā, kur dega dārza māja. Notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg dārza māja 20 kvadrātmetru platībā un kūla 15 kvadrātmetru platībā. Veicot dzēšanas darbus, zem būves gruvešiem atrasts cilvēks, kurš bija gājis bojā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt ap plkst. 9.00 VUGD steidzās uz izsaukumu Zilupes novadā, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju ugunsgrēks bija izcēlies neapsaimniekotā dzīvojamā mājā. Notikuma vietā ugunsdzēsēji konstatēja, ka deg vienstāva koka dzīvojamā māja pilnā 90 kvadrātmetru platībā. Veicot dzēšanas darbus, atrasts bojā gājis cilvēks.

VUGD aicina iedzīvotājus ievērot piesardzību, izmantojot apkures ierīces un iekārtas, piemēram, traģiskajā nelaimes gadījumā Zilupes novadā krāsns iekurināšanai, iespējams, ticis izmantots benzīns, kādēļ arī izcēlās ugunsgrēks.

Vakar ap plkst. 15.00 VUGD saņēma uz izsaukumu Grobiņas novadā, kur dega traktors. Notikuma vietā konstatēts, ka bija degusi traktora šasija un piekabe, kas tika nodzēsta pirms VUGD ierašanās. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Otrdien astoņi ugunsgrēki dzēsti novados, septiņi Rīgā, bet trīs citās pilsētās. Papildus dzēsti arī 34 kūlas ugunsgrēki. Turklāt VUGD darbinieki piedalījušies arī viena meža ugunsgrēka dzēšanā, kas gan netiek ieskaitīts dienesta apkopotajā kopējā ugunsgrēku statistikā.

Diennakts laikā VUGD darbinieki veikuši arī septiņus glābšanas darbus – trīs novados, divus Rīgā un vēl divus citās pilsētās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopš gada sākuma Latvijā dzēsti 1278 ugunsgrēki, no kuriem 169 bijuši kūlas degšanas gadījumi, ugunsnelaimēs cietuši 67 cilvēki, bet 28 gājuši bojā, liecina VUGD statistika.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm