Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks Rīgā noposta vēsturisku ēku

Naktī uz pirmdienu, 19. augustu, Rīgā, Elijas ielā, izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks.

Kādā neapsaimniekotā koka ēkā uzliesmojis jumts, un uguns draudēja pārmesties uz blakus esošām mājām. Cīņā ar nelaimi glābēji veltījuši ievērojamus cilvēku un tehnikas resursus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izsaukums uz notikuma vietu saņemts ap plkst. 4.00. Uz norādīto adresi nekavējoties izsūtītas vairākas autocisternas.

Liesmas pa divstāvu koku mājas jumtu izplatījušās ārkārtīgi strauji un apdraudējušas pārmesties tālāk uz blakus esošo daudzstāvu dzīvojamo ēku. Kad pie nama piestājuši pirmie glābēju auto, – degšanas platība sasniegusi 120 kvadrātmetru platību. Glābējiem kļuvis skaidrs, ka ir steidzami jāpaceļ ugunsgrēka rangs un jāveic iedzīvotāju evakuācija.

Degusī vēsturiska koka māja palikusi no Zinātņu akadēmijas augstceltnes būvēšanas laikiem un bija kalpojusi tūristiem par vienu no piesaistes objektiem. Par to raidījumam “Degpunktā” pastāstīja arhitekts Uģis Šēnbergs, kurš bija sastopamas notikuma vietā. Viņš, uzzinot par ugunsnelaimi, kas notikusi ar vienu no viņa mīļākajām vietām Rīgā, ieradies adresē, lai novērtētu mājai nodarīto skādi.

Kļuvis zināms, ka vēl pirms ugunsgrēka nams nav bijis attiecīgi kopts. Pēc vietējo iedzīvotāju nostāstiem, tajā pastāvīgi mitinājies sociāli nelabvēlīgs kontingents. Iespējams, kāda klaidoņa neuzmanīga rīcība ar uguni arī izprovocējusi postu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm