tv3.lv

Par spīti elektroinstalācijas maiņai, Torņakalnā kādā ēkā rodas īssavienojums

Torņakalnā pirms pāris mēnešiem starp kādas ēkas kaimiņiem izcēlās nesaskaņas – daļa uzskatīja, ka mājā drošības dēļ jānomaina visi elektrības vadi, taču citi uzskatīja, ka tas nav nepieciešams. Par spīti elektroinstalācijas maiņai, pagājušajā nedēļā ēkā radās īssavienojums un izcēlās ugunsgrēks, vēsta TV3 raidījums “Degpunktā”.

Kaspars Rīgā, Altonavas ielā, dzīvo jau 20 gadus, un pēdējie pāris mēneši bijuši visai nemierīgi. Divstāvu ēkas pirmā stāva iedzīvotājs ir sastrīdējies ar pāris kaimiņiem: “Mums ir daži jauni kaimiņi, kuri ir neapmierināti ar mums un mūsu dzīvokli. 20 gadus šeit dzīvoju, viss bija kārtībā. Atbrauca jaunie kaimiņi un nezin ar ko ir neapmierināti.”

Izrādās, dzīvokļu īpašnieki nespēja vienoties par nākotnes remontdarbu plāniem.

Kaspars uzstāja, ka vecajā koka ēkā elektrības vadi nav jāmaina, stāsta Nadežda: “Februārī mēs visai mājai mainījām vadus. Otrais dzīvoklis atteicās piedalīties, un paši to visu taisīja.”

Kaspars apgalvojumus, ka pats veica remontdarbus, kategoriski noliedz: “Firma pati brauca un lika. Bet firma nevar nekādus dokumentus dot.”

Neatkarīgi no tā, kurš ir atbildīgs par remontu, ar nule ievilktajiem vadiem kaut kas patiešām nebija kārtībā. Dienas vidū pirmā stāva tualete uzliesmoja un piepildīja ēku ar melniem, indīgiem dūmiem, apdraudot visus iedzīvotājus, kas atradās mājā. Nadežda, piemēram, gulēja diendusu, kad istabā iedrāzās ugunsdzēsēji un uzvilka viņai glābšanas masku: “Ugunsgrēks. Attaisīja durvis un vairs jau nevarēja iziet. Paldies mūsu ugunsdzēsējiem. Izveda mani.”

Vēl četriem cilvēkiem bija nepieciešamas elpošanas maskas, lai izkļūtu pagalmā, savukārt pieci cilvēki evakuējās paši. Tagad Kaspars ar ģimeni palicis bez labierīcībām: “Tualeti mēs uztaisījām iekšā pagaidām.”

Tagad pierādīt, kurš ir atbildīgs par remonta kvalitāti, būs visai grūti, un neviens no mājas iedzīvotājiem nav ieinteresēts uzsākt vēl vienu strīdu. Mājinieki, šķiet, notikušo uztver visai pragmatiski un jūtas atviegloti, ka vecā koka ēka nenodega līdz pašiem pamatiem: “Būs jau labi. Drīz Līgo. Ugunskuru gan vairs nevajag. Šogad netaisīsim, pietiek.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm