tv3.lv

Par veikala dedzināšanu Varakļānos diviem vīriešiem piemēro aizdomās turētā statusu

Pagājušajā piektdienā Valsts policija (VP) ir pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu – tīšu mantas bojāšanu vispārbīstamā veidā, proti, veikala dedzināšanu Varakļānos, par ko diviem vīriešiem piemērots aizdomās turētā statuss, informē Valsts policija.

2020. gada 21. decembrī 18:19

Šā gada septembrī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirknī tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm, proti, par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā, pamatojoties uz iegūtiem pierādījumiem, divas personas tika atzītas par aizdomās turētajām personām. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka aizdomās turētie 1970. gadā un 1977. gadā dzimuši vīrieši šā gada 25. septembrī prettiesiski iekļuva kādā veikalā Varakļānos, pēc kā to aizdedzināja. Veicot izmeklēšanas darbības, aizdomās turētie vīrieši tika aizturēti un piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Abi vīrieši jau iepriekš vairākkārt tiesāti par dažādiem noziegumiem. Vīriešiem tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Par šādu noziegumu likumā paredzēts sods brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Iegūstot pietiekošu pierādījumu kopumu un veicot visas nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības, šā gada decembrī tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Policija vērš uzmanību, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm