tv3.lv

Pārmērīga uzdzīve namā Liepājā izraisa ugunsgrēku

Liepājā, Viršu ielā, kādas mājas trešā stāva dzīvoklī, kur mitinājās māte ar dēlu, regulāri notika uzdzīve, taču kārtējā ballīte pagājušajā piektdienā liktenīgi beidzās ar ugunsgrēku un sabojātām brīvdienām vairākiem namā mītošajiem, vēsta “Degpunktā”.

2021. gada 22. februārī 22:21

Piektdien īsi pēc plkst. 20.00 vakarā Liepājā, Viršu ielas apkaimē, mītošo ļaužu mieru iztraucējušas sirēnu skaņas. Nonākot otrpus namam, kur bija piestājuši vēl vairāki ugunsdzēsēju auto, video autoram, aculieciniekam bija grūti slēpt izbrīnu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Degpunktā” izdevās aprunāties ar ļaudīm, kuri atradušies mājās laikā, kad kaimiņu dzīvoklī izcēlies ugunsgrēks. Viens no pirmajiem to sajutis vīrs, kurš mitinās tieši virs izdegušā dzīvokļa. Kad viss sācies, nekas nav liecinājis par to, ka uguns ieskriesies.

“Sākumā sajutu smaku. Nogāju lejā, pieklauvēju. Atvēra sieviete. Tajā brīdī no dzīvokļa nāca nedaudz dūmu. Viņa pateica: “Mēs degam! Es jau esmu izsaukusi ugunsdzēsējus.” Un es atgriezos savā dzīvoklī,” stāsta kaimiņš Živko.

Arī Tamāra, kura mīt turpat kaimiņos, ap to pašu brīdi sadzirdējusi kāpņu telpā izvietotā dūmu detektora signālu. Iznākusi, aprunājusies ar kaimiņieni un atgriezusies savā dzīvoklī, jo ugunsdzēsēji jau esot bijuši tepat ap stūri. Kad atskārtusi, ka labāk tomēr iziet uz ielas, bijis jau par vēlu.

“Jau viss, vairs nevarēju iznākt koridorā. Tad gan sabijos, iegāju atpakaļ dzīvoklī. Domāju, ko lai dara. Domāju, pagaidīšu… Un tajā brīdī man sāka klauvēties pie durvīm. Ugunsdzēsēji bija uzkāpuši augšā un saka man, lai ātri skrienu ārā. Bet es vēl tādā uztraukumā teicu, ka man viss labi. Bet viņi neļāva palikt. Vēlreiz atvēru durvis, te iegāzās dūmi, un viņi man ātri uzvilka masku,” stāsta kaimiņiene Tamāra.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes operatīvais dežurants Lauris Bullis stāsta, ka glābēji, lietojot trīsposmu izbīdāmās kāpnes, izglāba divus cilvēkus. Savukārt caur kāpņu telpu, izmantojot glābšanas maskas, tika izglābti vēl pieci cilvēki. Evakuēti no kāpņu telpas vēl četri cilvēki. Cietuši no šiem cilvēkiem kopumā trīs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

20 kvadrātmetrus plašais ugunsgrēks veiksmīgi likvidēts. Ugunsdzēsējs-glābējs norāda, ka vismaz notikuma vietā tā arī nav izdevies noskaidrot, kas izraisījis postošo ugunsnelaimi. Ar tā iemeslu noskaidrošanu nodarbojas Liepājas policisti.

Savukārt vietējie min, ka izdegušajā dzīvoklī mītošajiem ļaudīm patikusi uzdzīve. Līdz ar to var pieļaut, ka notikušais ir kā saistīts ar tajā mītošo vieglprātīgo dzīvesveidu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm