tv3.lv

Pārmērīga uzdzīve sociālajā dzīvoklī Brocēnos beidzas ar plašu ugunsgrēku un 20 evakuētajiem

Brocēnos pirmdienas, 22. februāra, vakarā daudzdzīvokļu namā izcēlās plašs ugunsgrēks, kurā rezultātā tika evakuēti divdesmit cilvēki, vēsta raidījums “Degpunktā”.

2021. gada 23. februārī 21:40

23. februārī namā Brocēnos, Lielcieceres ielā, vērojama neticama rosība – ļaudis tīra kādu izpostītu augšstāva dzīvokli. Vīri kāpņu telpā maina elektrības vadus un grasās atjaunot izkusušos televīzijas kabeļus. Vakardien īsi pirms plkst. 23.00 vienā no nama trešā stāva dzīvokļiem izcēlies bīstams ugunsgrēks, no kura tikai par mata tiesu izglābts šā dzīvokļa iemītnieks, bet divdesmit citiem ēkas iedzīvotājiem nācies evakuēties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mājas iedzīvotāja Dzintra stāsta, ka durvis nevarējusi atvērt. Dūmi nākuši iekšā dzīvoklī, līdz glābēju atnākšanai palīdzējis vien atvērtais logs, pie kura tverts gaiss.

Iedzīvotāji norāda, ka glābēji darbojušies ļoti operatīvi un ugunsgrēks likvidēts ap plkst. 2.00 naktī, taču liesmas bijušas nesaudzīgas – dzīvoklis izdedzis pilnībā, dūmi sabojājuši trešā stāva gaiteni, turklāt uguns pamatīgi apskādējis arī ēkas jumtu. To, kas izraisījis šo ugunsnelaimi, nu šķetinās vietējie policisti.

Taču vietējie visi kā viens norāda, ka pie vainas notikušajam ir milzu mīlestība pret grādīgajiem. Turklāt vakar notikušais nebūt nav pirmā pieredzētā ugunsnelaime. Pēdējo reizi šeit dedzis pirms nedēļas.

Mājas iedzīvotāja Vilma Jurševska norāda, ka kopumā vakar notikušais ir jau ceturtais ugunsgrēks šajā sociālajā mājā, kur pašvaldība piešķir mitekļus arī tādiem cilvēkiem, kas ir bezdarbnieki un aizraujas ar grādīgo dzērienu lietošanu. Viņasprāt, šādi cilvēki no mājas būtu jādzen laukā.

Nama Brocēnos iedzīvotāji norāda, ka jau iepriekš sūdzējušies atbildīgajam instancēm, taču palikuši nesadzirdēti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mājas iedzīvotāja Daina Kasicka stāsta, ka mājas iedzīvotāji pat nofotografējuši kaimiņu dzīvesveidu, tādā veidā to dokumentāli fiksējot, izsaukti arī sociālie dienesti, taču uz iedzīvotāju bažām neviens nereaģējot.

Sazinoties ar Brocēnu sociālo dienestu un pašvaldības pārstāvjiem, “Degpunktā” noskaidroja, ka pašvaldībai piederošajos dzīvokļos ir izmitināti ļaudis, kas stāvējuši tā dēvētajā dzīvokļu rindā. Reizēm šādus mitekļus saņem arī grādīgos mīloši ļaudis, taču iespēju robežās to kontrolē.

Iedzīvotāju sūdzības ir sadzirdētas, taču katra situācija prasa individuālu pieeju un risinājumu, kas ne vienmēr ir tūlīt iespējams. Arī patlaban pašvaldībā ir saņemta iedzīvotāju sūdzība, tiek meklēti risinājumi, lai šādas situācijas vairs neatkārtotos. Ja nu tomēr situācija neuzlabosies, nama iedzīvotāji droši var sazināties ar “Degpunktā”, un raidījuma komanda tajā iegriezīsies vēlreiz.

Lasi vēl:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm