tv3.lv

“Paskatījos un redzēju, ka pilns ar dūmiem.” Novēloti pamanīts ugunsgrēks apdraud Vecmīlgrāvja mājas iedzīvotājus

Irina, kas dzīvo Vecmīlgrāvī, pēcpusdienā bija plānojusi atpūsties savā dzīvoklī un mierīgi ieiet vannā. Darba diena bija beigusies un ārpus mājas vairs nebija jādodas. Irinas plānu iztraucēja uzstājīga dauzīšanās pie durvīm. Tā bija kāda uztraukusies sieviete, kas brīdināja visus par krīzes situāciju mājā.

“Kaimiņiene no blakus kāpņu telpas. Mēs nesajutām to deguma smaku. Uzreiz to nevarēja sajust, bet, kad viņa klauvēja pie durvīm, viņi tur dzīvo netālu, cik sapratu. Paskatījos un redzēju, ka pilns ar dūmiem, kas, protams, bija biedējoši. Es turklāt biju vannā! Iztēlojieties to. Es pat nepaspēju izdomāt, ko vilkt mugurā, ziniet kā jau mēdz būt. Sākumā domāju, ka tas nav nopietni, ka varbūt jāglābj mantas, bet pēc tam saproti, ka pašam baisi,” notikumus atstāsta Irina.

Situācija bija nopietna. Ar atklātām liesmām dega otrā stāva dzīvoklis. Pateicoties sievietei, kas pacentās visus apziņot, mājas iedzīvotāji laikus uzsāka evakuāciju.

“Viņa skraidīja, aicināja visus iet ārā no dzīvokļiem, tur no piektā stāva ne visi bija izgājuši, pēc tam no trešā stāva kāda sieviete nobijās un sāka saukt pēc palīdzības, kad ugunsdzēsēji jau bija klāt,” teic Irina.

Degošajā miteklī cilvēku nebija. Arī mājdzīvnieks, kas tajā dzīvo, neatradās nekur briesmu tuvumā. Par to priecīgi bija daudzi, jo nelielais suns esot kaimiņu iemīļots.

“Mums tikai bērnam bija liels uztraukums. Viņa kliedza, kur palika sunītis? Tur dzīvoklis deg. Neuztraucās par Irku, bet tikai par to, kur palicis sunītis, tikai par sunīti kliedza,” atceras cita mājas iedzīvotāja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ugunsdzēsēji ziņo, ka apgrūtinājumu dzēšanas darbos nebija un liesmas izdevās likvidēt samērā raiti. “Degošajā dzīvoklī bija stiprs piedūmojums, strādāja četras grupas ar elpošanas aparātiem, un tika padoti divi ugunsdzēsības stobri ugunsgrēka dzēšanai. Ugunsgrēks tika lokalizēts trīsdesmit divu minūšu laikā un likvidēts neilgi pirms pulksten sešiem vakarā. Pēc tam telpas tika izvēdinātas,  dzīvokļu iemītnieki varēja atgriezties savos mājokļos,” atklāj Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienest Rīgas reģiona pārvaldes 7. daļas komandieris Artūrs Keslers.

Pagaidām par nelaimes cēloņiem nekas netiek minēts. Arī kaimiņi nezina, kas izraisīja liesmas. Ugunsgrēks gan daudzus sadusmoja, jo mājoklī nebija uzstādīts dūmu detektors, kas ātrāk ziņotu par briesmām.

“Es uzskatu, ka tādiem cilvēkiem tik lielā mājā nav jādzīvo. (DP: Kāpēc?) Jo šeit dzīvo pārāk daudz cilvēku. Viņi nemaksāja īri, tad maksāja, dzerstījās, ālējās, visādi te mums gājis, par to nav runas. Nu, nē, pēc tam jau samaksāja un vēl remontu uztaisīja, tā ka es nezinu,” saka kaimiņiene.

To, vai ugunsgrēku izraisīja neuzmanīga rīcība ar uguni, vai arī vainojams elektrības īssavienojums, tagad skaidros policija.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm