tv3.lv

Pensionāre pēdējā brīdī izglābjas no ugunsgrēka mājoklī

82 gadus vecā jelgavniece pagājušajā naktī saelpojās indīgus dūmus un apdedzināja rokas un kājas. Viņa tagad atrodas slimnīcā. Kaimiņiene Gunta stāsta, ka pensionāre ap pusnakti centās iekurināt krāsniņu, taču, to darot, pienācīgi neievēroja drošības apsvērumus.

“Dzīvoja veca tante, kura pa dienu gulēja un pa nakti kurināja. Nu, tā gadījās, ka diemžēl vakardien bija pēdējā diena, kad viņa šeit kurināja,” stāsta kaimiņiene Gunta.

Kopā no ēkas evakuējās seši cilvēki, tostarp cietusī pensionāre. Ugunsdzēsēju brigādes 80 kvadrātmetrus plašo ugunsgrēku dzēsa divas stundas. Diemžēl par ugunsnelaimi kaimiņi uzzināja tikai, pateicoties savai ožai, kas izsaukumu novēloja.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes operatīvais dežurants Jānis Rasmanis stāsta, ka, glābējiem ierodoties notikuma vietā, nebija dzirdama dūmu detektora skaņa. Arī vēlāk, apsekojot mājokli, tāds netika atrasts. Dūmu detektori palīdz gan pašiem, tostarp ar skaņas signālu pamodinot, ja gadās aizmigt, vai tos dzird kaimiņi, ja nedzirdam paši. Tādējādi izdevies glābt ne vienu vien dzīvību.

Gunta stāsta, ka, rīkojoties ar krāsni, nedrīkst zaudēt modrību. Pensionāre, šķiet, uzsākusi kurināšanas procesu un drīz pēc tam aizmigusi.

“Prātīgi uzvedieties, ja kuriniet ar malku, briketēm, tīriet skursteņus un neguliet, kad kurināt,” iesaka Gunta.

Zemgales reģiona operatīvais dežurants piekrīt mājas iedzīvotājai un piebilst – jo zemāki ārā grādi, jo ugunsdzēsēju brigādēm vairāk darba. Proti, ziemas sezonā liela daļa saņemto izsaukumu esot saistīti ar apsildes iekārtu problēmām. Pirmkārt, jāiztīra dūmvadi, otrkārt, kurinot krāsni, nevajag izmantot degšķidrumus, treškārt, karstos pelnus nevajadzētu novietot ugunsnedrošos traukos un vietās.

Kaimiņi izsaka varbūtību, ka cietusī pensionāre, visticamāk, turpmāk apmetīsies veco ļaužu pansionātā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm