Pensionāre un dēls invalīds zaudē mājvietu; tuvinieki lūdz palīdzību

15 kvadrātmetrus plašs ugunsgrēks uz ilgu laiku atņēmis mājvietu diviem cilvēkiem ar invaliditāti. Pensionāre un viņas dēls tagad atrodas slimnīcā – 60 gadus vecais vīrietis tika aizvests uz Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centru, savukārt viņa māte saņem aprūpi Jūrmalā. Radinieki lūdz līdzcilvēku palīdzību remontdarbu veikšanai.

90 gadus veca seniore Imantā un viņas 60 gadus vecais dēls invalīds pagājušās pirmdienas rītā pamodās no dūmu detektoru spalgajiem signāliem. Abi dzīvokļa iemītnieki bija apjukuši un nesaprata, kas notiek. Vīrietis pusmiegā aizskrēja uz virtuvi un ieraudzīja, ka kaut kas ir uzliesmojis.

Cietušās ģimenes radinieks Vadims teica, ka bija dzirdams šāvienam līdzīgs troksnis, no sākuma parādījās dūmi, bet pēcāk – liesmas. Diemžēl pašu spēkiem ugunsgrēku nebija iespējams likvidēt un dzīvokļa saimnieki izgāja no mitekļa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr kaimiņi bija sazvanījuši ugunsdzēsējus. Kāpņutelpa bija piedūmota, taču kaut ko saredzēt varēja. Pirmie notikuma vietā esot ieradušies policisti, kas veica arī iedzīvotāju evakuāciju.

Otrā stāva iedzīvotājs Henrijs stāsta, ka viņu pamodināja troksnis – durvis bija atstātas vaļā – un policists viņu pamodināja un evakuēja.

Kaimiņiene stāsta, ka izgāja ārā koridorā, tā kā dzīvoklī nāca iekšā dūmi, glābēji viņu lūdza iziet ārā.

Dzīvokļa iemītnieku radinieks ir pārsteigts, ka pensionāre, kura cieš no demences, un otrās grupas invalīds spēja izglābties no briesmām pašu spēkiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tiesa, ugunsgrēka sekas skāra ne tikai dzīvokli un mantiskās vērtības, bet arī radinieku fizisko un emocionālo veselību. Abi šobrīd atrodas katrs savā slimnīcā, turklāt dažādu iemeslu dēļ. 60 gadus vecais vīrietis tika aizvests uz Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centru, savukārt viņa māte saņem aprūpi Jūrmalā.

Ģimenei trūkst līdzekļu dzīvokļa renovācijai, tam esot nepieciešami vairāki tūkstoši eiro, saka Vadims. Ja kādam ir vēlme palīdzēt pensionārei un viņas dēlam sakrāt naudu remontdarbiem, labdaru ziedojumiem ir izveidoti maksas tālruņi. Zvanot uz 90203909 jūs cietušajiem ziedosiet 1,50 eiro, bet tālruņa numurs 90006860 jums izmaksās 4,27 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm