tv3.lv

Pie vainas klaidoņa nevērība? Bīstama pagraba ugunsgrēka dēļ evakuēti 40 iedzīvotāji

Naktī uz pirmdienu īsi pēc pusnakts ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, Dzelzavas ielā. Deviņstāvu mājas atkritumu savākšanas telpā – konteinerā – dega atkritumi un glābties nācās pieciem cilvēkiem. Daudz plašāku evakuāciju piedzīvoja turpat netālu esošās Ilūkstes ielas 107. nama iemītnieki, jo sestdien pēcpusdienā uzliesmoja pagrabs.

Vairāki desmiti cilvēku bija spiesti divarpus stundas pavadīt uz ielas plānā apģērbā, gaidot, kamēr ugunsdzēsēji likvidēs pagrabstāvā izcēlušos ugunsgrēku. Arī pati evakuācija dažiem bijusi dramatiska, jo īpaši pirmā stāva iemītniekiem.

“Cauri paklājiem sāka nākt dūmi, mums uz grīdas ir paklāji, un caur tiem nāca dūmi, kaut arī mums ir remonts veikts, mums viss dzīvoklī ir sataisīts. Viss sāka gāzties – minūtes laikā tas viss aizgāja. Sēdējām, sēdējām, nekā nebija, meita vēl gribēja iziet ar mani pastaigāties, bet labi, ka neizgājām,” stāsta pirmā stāva iedzīvotāja.

Labi, jo mājās viens pats būtu palicis sievietes dēls, kurš ir piekalts ratiņkrēslam. Ugunsdzēsēji palīdzējuši viņu iznest svaigā gaisā. “Ugunsdzēsēji, malači puiši! Viņi palīdzēja, bet mēs nedomājām, ka tas ir tik nopietni. Viņi teica, lai evakuējamies. Domājām, ka iziesim ārā un viss, bet beigās vairāk nekā divas ar pusi stundas salā stāvējām,” stāsta iedzīvotāja.

Ar dzēšanas darbiem gājis grūti, jo pagrabs bijis tiešām pilns ar drazām, atzīst glābēji. Taču cietušo nav, un tas ir galvenais jebkuros glābšanas darbos. No ēkas evakuēti aptuveni 40 cilvēku. Degšanas platība bija 15 kvadrātmetru.

Pirmdien ēkas pagrabstāvā rosījās “Rīgas namu pārvaldnieka” elektriķi. Sadedzis lielais kabelis, kas nodrošina strāvas padevi ne vien dzīvokļiem, bet arī liftam un kāpņu telpai. Elektriķis norāda, ka notikušajā, visticamāk, vainojams bezpajumtnieks, kas tur mitinājies un nav bijis uzmanīgs ar uguni.

Arī mājas sētnieks ir pārliecināts, ka pagrabā uguni pielaida tur dzīvojošais bezpajumtnieks. Neatkarīgi no tā, ka telpas ir slēdzamas, klaidonim bijusi pieeja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šajā kāpņutelpā daudziem bija atslēgas. (DP: Vienkārši kāds viņam iedeva atslēgas, tā sanāk?) Nē, es domāju, ka bija atslēgas. Es nezinu, kas te bija iepriekšējais sētnieks, bet acīmredzot viņš par to zināja jau pirms manis,” saka mājas sētnieks Juris.

Iedzīvotāji cer, ka mājas pārvaldnieks izvāks no pazemes stāva atlikušās drazas, pats galvenais – nomainīs pagraba slēdzeni, lai nepiederošiem ieeja būtu liegta.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm