“Pie viņa vairs nebija iespējams tikt iekšā!” Iespaidīgā ugunsgrēkā Iļģuciemā cieš vairāki iedzīvotāji

Pirmdienas pievakarē Stūres ielas 2, Rīgā, iemītnieki piedzīvojuši īstu drāmu. Kad piecstāvu ēkā aizdedzies otrā stāva dzīvoklis, daļa iedzīvotāju palikusi iesprostota savos mitekļos, bet pārējie steigā ķēruši vērtīgas mantas un skrējuši laukā.

Viss sācies ap plkst. 19.00, kad lielākā daļa iemītnieku atgriezusies no darba un bijusi mājās. Acīmredzot nelaime gan pamanīta novēloti, jo – kad pie ēkas piebraukušas pirmās glābēju ekipāžas, dzīvoklis jau dedzis ar atklātu liesmu, bet gandrīz visi gaiteņi bijuši pilni ar dūmiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es izgāju ārā uz veikalu. Skatos, te viss piepildīts ar baltiem dūmiem. Zvanīju ugunsdzēsējiem. Nokāpu lejā. Viņam jau no loga nāca liesmas. Pēc tām uzkāpu augšā, domāju, varbūt viņām vēl var palīdzēt. Bet pie viņa vairs nebija iespējams tikt iekšā. Viss bija melns,” atminas otrajā stāvā dzīvojošais Vladislavs.

Glābēji nekavējoties uzsākuši iedzīvotāju evakuāciju. Vairākus cilvēkus ugunsdzēsēji izglābuši no otrā un trešā stāva, izmantojot izbīdāmās kāpnes. Iemītnieki celti ārā pa logiem, viens no tiem bijis Valērijs. Viņš nav varējis tikt laukā pa durvīm.

“Es atvēru durvis, vēl neko nesapratu. Skatos, viņam deg dzīvoklis. Atvēru koridora durvis, lai iznāktu ārā. Nesanāca, tumšs. Atkal izlienu pa logu, brauc klāt divas ugunsdzēsēju mašīnas ar kāpnēm. Viņi ieraudzīja, ka vienā logā deg, bet otrā stāv cilvēks, uzreiz piebrauca pie manis, pacēla kāpnes, un es nokāpu,” stāsta blakus degušajam dzīvoklim mītošais Valērijs.

Lai likvidētu ugunsgrēku un tā sekas, glābēji pavadījuši vairāk nekā trīs stundas. Kopumā tika evakuēti 47 cilvēki, 37 tika izglābti. Arī degušā dzīvokļa saimnieks bija jāglābj, un viņš nodots mediķu aprūpē. Pēc neoficiālas informācijas vīrietis apdedzinājis kājas. Palīdzība tika sniegta vēl astoņiem iedzīvotājiem, daļa no viņiem hospitalizēta.

Iespaidīgā ugunsgrēka kopēja degšanas platība bija 20 kvadrātmetru.

Pašlaik degušais dzīvoklis ir tukšs, acīmredzot tā saimnieks joprojām atrodas slimnīcā. Kaimiņi un pārējie nama iemītnieki ir pārliecināti, ka šī nelaime nebūtu tik postoša, ja ēkas īpašnieks laikus parūpētos par ugunsdrošību un gaiteņos būtu uzstādījis dūmu detektorus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vietējie apgalvo, ka ikdienā cieš no dažādiem kaimiņiem, kam īpaši nerūp citu iedzīvotāju intereses. Daļai no vietējiem pirmajā vietā ir iedzeršana, un par drošību neviens pat neaizdomājas. Cilvēki cer, ka pēc šīs nelaimes mājas pārvaldnieks aizdomāsies un uzstādīs dūmu detektorus, vismaz gaiteņos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm