tv3.lv

Pirmajā adventē daudzdzīvokļu ēkā Rīgā izcēlies ugunsgrēks; cietuši divi cilvēki

Svētdien, 1. decembrī, ugunsgrēkā Rīgā cietuši divi cilvēki, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā informācija.

2019. gada 2. decembrī 9:31

Svētdien plkst. 20.47 VUGD saņēma izsaukumu par to, ka kādā daudzdzīvokļu ēkā Rīgā izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka no viena ēkas dzīvokļa logiem nāk liesmas un deg dzīvoklis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ugunsdzēsēji glābēji no sadūmotās ēkas evakuēja septiņus cilvēkus, no kuriem divi bija cietuši un tika nodoti NMPD mediķiem. Plkst. 23.38 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts un tajā 40 kvadrātmetru platībā dega dzīvoklis.

Kopumā aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šā gada 30. novembra plkst. 6.30 līdz 2. decembra plkst. 6.30, VUGD saņēma 70 izsaukumus – 27 uz ugunsgrēku dzēšanu, 27 uz glābšanas darbiem un 16 izsaukumi bija maldinājumi.

Kā informē VUGD, šogad ugunsnelaimēs cietuši jau 250 cilvēki, bet bojāgājuši 69. Vairumā gadījumu šīs traģiskās ugunsnelaimes saistāms tieši ar cilvēku neapdomību, piemēram, neuzmanīgu smēķēšanu telpās, neapdomīgu sveču dedzināšanu vai bojātu apkures ierīču lietošanu. Viens no lētākajiem un efektīgākajiem veidiem, kā pasargāt savu dzīvību un īpašumu, ir uzstādīt mājoklī dūmu detektoru.

VUGD pieredze liecina, ka, ja mājoklī ir bijis dūmu detektors, nelaime ir pamanīta savlaicīgāk, kā arī cilvēks paspēj izglābties un operatīvāk izsaukt ugunsdzēsējus glābējus. Tāpēc VUGD aicina neatlikt rūpes par savu drošību uz vēlāku laiku un mājoklī uzstādīt dūmu detektoru.

Lasi vēl VUGD iedzīvotājiem rīko konsultācijas par dūmu detektoriem

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm