tv3.lv

Pļaviņās aizdedzina pamestu ēku

Otrdien, 20. aprīlī, glābēji cīnījās kādā pamestā īpašumā Pļaviņās, Rīgas ielā  izcēlušos ugunsgrēku, par kura tīšu izcelsmi ir pārliecināti vietējie iedzīvotāji, jo īpašumam jau ilgstoši ir brīva piekļuve, vēsta “Degpunktā”.

Attiecīgā pamestā celtne kādreiz saviem saimniekiem kalpoja par noliktavu, bet tagad jau ilgus laikus ir viena no iecienītākajām bezpajumtnieku vietām Pļaviņu centrā. Pamestā būve 20. aprīļa pievakarē aizdegās, liesmām pārņemot ēku pilnībā un vietējiem ķeroties pie telefoniem glābēju izsaukšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Skatos – melni dūmi, domāju, ka no šejienes. Bet, kas šo ēku aizdedzināja?”stāsta aculieciniece, nešauboties, ka ēka ir tīši aizdedzināta. Viņa arī neizslēdza, ka kādi klaidoņi vai bezpajumtnieki ēku varētu būt aizdedzinājuši, jo tai bija brīva piekļuve – durvis vaļā.

Pamestās celtnes dzēšana prasīja vairāk nekā stundu, glābēji pārbaudīja telpas, – cilvēki netika atrasti. Ugunsgrēkā cietušo nav. Šodien daudzi apkārtējie, ejot garām, graustam noskatās uz to, kas palicis no vecajam noliktavām, un uzdod jautājumu, kad pašvaldība beidzot pieņems lēmumu un liks celtnes saimniekam būvi nojaukt.

“Es visu atceros, man pilnīgi asaras sariešas, ka bija noliktavas. Varēja jau tās nojaukt, nevis dedzināt. Tagad viņiem tās [krāsmatas] būs jānovāc,” stāsta vietējā iedzīvotāja.

Pļaviņu novada domē apstiprina, ka īpašums pieder kādai privātpersonai, turklāt šis objekts jau ir pašvaldības redzeslokā. Pagājušajā gadā saimnieks tika informēts par nekārtību teritorijā. Toreiz domes aicinājums sakopt īpašumu tika sadzirdēts, taču drīz tas atkal piemēslots.

“Šogad mēs esam aicinājuši īpašnieku arī sakopt šo īpašumu jau tādā plašā mērogā, jo jau nedaudz sāk degradēt pilsētas skatu šis īpašums. Bija arī dots termiņš līdz šā mēneša beigām informēt pašvaldību par turpmākajām aktivitātēm ap šo īpašumu. Ņemot vērā šo gadījumu, sazināsimies vēlreiz ar īpašnieku, lai arī līdz mēneša beigām, norunātajam termiņam īpašnieks varbūt vēl precizē arī tos darbus, ko viņš plāno pabeigt pēc šā ugunsgrēka. Tad arī skatīsimies, kāda būs šī atbilde, un sadarbosimies ar īpašnieku, lai sakoptu šo īpašumu,” apliecināja Pļaviņu novada domes priekšsēdētājs Aigars Lukss.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm