tv3.lv

Postošs ugunsgrēks iznīcinājis dzimtas mājas Krustpils novadā. Aicinām sniegt palīdzību!

Pēc postoša ugunsgrēka Mežāres pagasta Bērzupes mājās pāri palikušas tikai pāris sienas, skurstenis un krāsns. Tieši no apkures iekārtas sācies ugunsgrēks, uzskata mājas saimnieks Sergejs, kurš nelaimes izcelšanās brīdī bija aizbraucis apkopt dzīvoklī mītošo tēvu, kurš jau pāris gadus piekalts gultai. Sergejam par liesmām paziņojuši kaimiņi. Kad saimnieks atgriezies mājā, ugunsdzēsēji jau bijuši priekšā, taču arī viņi ieradušies stipri par vēlu.

“Atbrauca ugunsdzēsēji, bet ko tur vairs – Jēkabpils, Līvāni, no turienes atbrauca. Pagastā sadega ugunsdzēsēju mašīna. Tāpēc ilgi, ja būtu kaut pusstundā, varētu kādu instrumentu izglābt. Māja jau dega. (DP: Kas par instrumentiem?) Es apstrādāju zemi. Zāģi, krūmgrieži, zāles pļāvēji, frēzes, urbji, perforatori, viss kas. Visu pirkām, gan lietotu, gan jaunu. Vēl kredītu jāatmaksā par krūmgriežiem,” par notikušo stāsta Sergejs.

Viņš negrasās padoties un pamazām sāks visu no jauna. Sauks palīgā arī brāli. Līdz šim centies iztikt paša spēkiem: “Tagad nedaudz sāku ar alvu jumtu labot, gribēju logus taisīt. Gan krāsa, gan trepes, viss, lai remontētu māju, viss kopā aizgāja… Kaut ko esmu sastrādājis, tā kā jājauc nost un tad kaut vai vasarai kādu vagoniņu. Tepat netālu cilvēkiem no zibens spēriena nodega māja. Nopirka vagoniņu, izremontēja, tā arī dzīvo.”

Bērnības māju vairs nav, nopūšas Sergejs, bet tēvam par to stāstīt nedrīkst, viņa veselība tā jau ir trausla. Viss emocionālais smagums jāpatur pie sevis: “Mamma nomira, bija jāpalīdz tēvam, tēvs tagad slims, un man viss jāuzņemas, bet… Palicis ir tas, kas palicis. Meklēsim naglas, skrūves, instrumentus. Pļaut vajadzēs, malku skaldīt. Malku gan mazāk vajadzēs, mājai tā vairs nav vajadzīga.”

“Degpunktā” komanda un labdarības organizācija ”Pēc ugunsgrēka” ir nolēmusi palīdzēt Sergejam sakopt dzimto vietu un sagādāt vismaz tādu pajumti, kas nodrošinātu palikšanu Bērzupēs vasaras sezonā. Ikvienam ir iespēja piedalīties labdarības akcijā un palīdzēt Sergejam ziedojot.

Zvanot pa tālruni 90203909, Bērzupju saimniekam ziedosiet 1,50 eiro, bet, ja varat ziedot lielāku summu, proti ,4,27 eiro, zvaniet uz numuru 90006860.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm