tv3.lv

Purvciemā uzliesmo daudzstāvu nama balkons

Astoņpadsmit stāvu augstā māja Madonas ielā šorīt kļuva par galamērķi glābšanas dienestam, jo ap pulksten astoņiem iedzīvotāji ziņoja par plašu uzliesmojumu ēkas ceturtajā stāvā. Ar atklātu liesmu dega balkonls un postaža teju pārmetās uz pašu dzīvokli. Kā uz paaugstinātas bīstamības objektu, ugunsdzēsēji sākotnēji nosūtīja sešas autocisternas. Tika piesaistītas arī autokāpnes.

VUGD Rīgas 3. daļas komandieris Krišjānis Mincenbergs stāsta, ka mājas ceturtajā stāvā dega balkons piecu kvadrātmetru platībā, kā arī logs un durvis. Dzīvoklī neviens cilvēks nav atrasts. Izmantojot autokāpnes, glābēji piekļuva balkonam no ārpuses.

Uzlauztā dzīvokļa saimnieki ieradās vien pēc glābējiem. Arī apakšējie kaimiņi tūlīt pat atskrēja no darbiem, lai novērtētu nodarīto skādi.

“Pēc plkst. 8 no rīta man piezvanīja, informējot, ka deg balkons, esot iemests izsmēķis. Es piezvanīju draudzenei, lai mostas un skatās, kas notiek. Noteikumi aizliedz smēķēt uz balkoniem, bet, ja tomēr to dara, vajadzētu to darīt uzmanīgi,” spriež otrā stāva iedzīvotājs.

Likuma panti par smēķēšanas ierobežojumiem ir izlīmēti teju katrā ēkas stāvā, un, aprunājoties ar vietējiem, kļūst skaidrs, ka tam ir iemesls. Jau iepriekš ēkā manīti kaimiņi, kas bez kautrēšanās palaiž vējā nenodzēstus izsmēķus.

Arī glābšanas dienestā norāda, ka ir aizdomas par neuzmanīgu smēķēšanu. Tālāk gan lietu izmeklēs policisti.

Šīs mājas ir franču projekts, lejā esošie balkoni ir platāki un lielāki, tāpēc, no augšas metot izsmēķi, ir vieglāk ar to trāpīt lejā esošā balkonā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zināms, ka degušā balkona saimnieks, kuru vissmagāk skāra postaža, jau laikus bija parūpējies par īpašuma apdrošināšanu. Tāpēc jādomā, ka vismaz finansiālā atlīdzība mazinās cilvēku galvassāpes.

Kaimiņš, kas sagādāja problēmas pārējiem nama iedzīvotājiem, proti, nometa nenodzēstu cigareti, diez vai atzīsies izdarītajā, līdz ar to pierādījumu vākšana izmeklētājiem var izrādīties sarežģīts process.

Specializējās kriminālziņās, ikdienā atspoguļo krīzes situācijas no notikuma vietām, avārijām, ugunsgrēkiem, smagiem noziegumiem. Labi orientējas ceļu satiksmes noteikumos, pievērš uzmanību aktuālām problēmām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm