tv3.lv

Rēzeknietis glābjas no liesmām, izlecot pa logu

Atbrīvošanas alejā ikdienu valda rosība, jo tā ir viena no galvenajām Rēzeknes ielām. Šorīt daudzi no vietējiem kļuva par aculieciniekiem ugunsgrēkam, kas īsi pirms septiņiem izcēlās divstāvu namā netālu no Latgales Māras pieminekļa. Kaimiņi pamodušies no trokšņiem augšstāvā, bet, tā kā bieži vien augšstāvā dzīvojošais vīrietis sagādājis galvassāpes, sākotnēji par nelaimi neviens nenojauta.

Zem izdegušā dzīvokļa mītošā sieviete stāsta, ka nelaime notikusi vien nieka 15 minūtēs, kamēr tika saukta policija, guļot uz brauktuves manīts cilvēks, tāpēc iedzīvotāji sāka skatīties, kas par lietu, lai sauktu ātro palīdzību. Tajā pat laikā sekoja sprādziens.

Uz notikuma vietu dažu minūšu laikā sabrauca vairāki operatīvie dienesti.

VUGD Latgales reģiona brigādes Rēzeknes daļas komandieris Viktors Ščavinskis stāsta, ka dega divstāvu ēka ar mansardstāvu, no logiem bija redzamas liesmas, blakus atrasts guļošs vīrietis, kurš nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem. No ēkas evakuēti trīs cilvēki, tās degšanas platība bijusi 40 kvadrātmetru. Kā ugunsnelaimes iespējamais cēlonis ir neuzmanīga rīkošanās ar uguni, manīts arī stiprs piedūmojums.

Iespējams, dzīvokļa plānojums arī ir par iemeslu, kādēļ vīrietis nolēma glābties, izlecot pa logu. Piedūmojums bija tik spēcīgs un liesmas jau apņēmušas tik lielu platību, ka izeja uz kāpņutelpu nebija atrodama. Tomēr kaimiņi pieļauj, ka degošā dzīvokļa saimnieks nav spējis adekvāti izvērtēt situāciju un laikus reaģēt. Dažkārt stāstījis, ka dzirdot balsis.

Kaimiņiene stāsta, ka vīrietim ir problēmas ar veselību, periodiski ļoti bieži naktīs viņam uznāk lēkmes. Lai situāciju risinātu, iedzīvotāji vairākkārt vērsušies policijā, arī decembrī vīrietim bija lēkmes. Iedzīvotāji saprot, ka cilvēks nav vainīgs, ka viņam ir veselības problēmas, bet uzskata, – situāciju vajadzētu kontrolēt.

Vīrietis smagi satraumējies un, visticamāk, kādu laiku pavadīs slimnīcā, bet ģimenei, kas dzīvoja zem viņa dzīvokļa, jāmeklē pagaidu mājoklis. Visa iedzīve ir salieta ar ūdeni, bet mierina tas, ka dzīvoklis ir apdrošināts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zem izdegušā dzīvokļa mītošā sieviete stāsta, ka dzīvoklī tagad dzīvot nevarot, viss esot mitrs, grīdu klāja ūdens gandrīz piecu centimetru līmenī, arī tagad tek, taču ir pateicīga visiem glābējiem, kas ātri reaģēja, atbrauca un novērsa plašāku ugunsnelaimi. “Sirsnīgs paldies, ka izdevās paglābt mājas otro pusi,” nosaka sieviete.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm