tv3.lv

Salas pagastā bērns glābjas no degošas mājas

2021. gada 9. jūnijā 21:40

Kuplu ģimeni, kas dzīvo viensētā Salas pagastā, pievīla tikko iegādāta virtuves tehnika. Kaut kādu iemeslu dēļ tvaika nosūcējs uzliesmoja, turklāt brīdī, kad mājā viens pats atradās bērns. Sekas izvērtās smagas – gāja bojā vairāki mājdzīvnieki, kā arī,ģimene tagad atstāta bez pajumtes, stāsta TV3 raidījums “Degpunktā”.

Sandijam ir 10 gadu, un viņš dzīvo kuplā ģimenē. Saimes mājā Babītes pusē mitinās kopā septiņi cilvēki. Kamēr pieaugušie strādāja, zēns uz brīdi ēkā bija atstāts viens. Viņam sagribējās ēst, un puika grasījās kaut ko pagatavot.

“Es sildīju kartupeļus, un ventilators izraisīja skaņu, tad, kad kaut kas nokrita un aizdegās. Es mēģināju dzēst, bet nekas nesanāca. Pēc tam es paņēmu paipaliņas un saucu palīgā,” stāsta Sandijs.

Sandijs ar visu putnu būri stāvēja pagalmā un kliedza cerībā, ka kāds atsauksies. Pie viņa pieskrēja kaimiņš. Vecmamma Tamāra stāsta, ka vīrietis mēģināja savaldīt liesmas, taču tās guva virsroku.

“Māja ir ķieģeļu, bet iekšpuse ir no koka. Putuplasta sienas un griesti. Māja nodega pusstundas laikā,” stāsta Tamāra.

Ēkā palika divi pekiniešu šķirnes suņi un šinšilla, kas visi nosmaka dūmos.

Semjonovu ģimene vērsās pēc palīdzības sociālajos tīklos. Cilvēki bija laipni un atsaucīgi.

“Mums atveda segas, atveda vagoniņus. Pēc tam bija lietus tās divas dienas, vagoniņos tecēja ūdens, bet mums vismaz bija kur palikt,” stāsta Tamāra.

Māja ir apdrošināta, taču, līdz ģimene saņems kādu daļu kompensācijas, visticamāk, paies gandrīz gads. Ivija, Sandija mamma, saka, ka tik ilgi gaidīt nevar. Jumtam virs galvas jābūt gatavam ātrāk.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ļoti daudzi cilvēki teica, ka nelaime mēdz atgriezties otrreiz. Uz tiem pamatiem nevajag vairs neko veidot. Mēs arī par viņu aizmirsīsim un taisīsim jaunu ģimenes māju,” stāsta Ivija.

Saime lūdz līdzcilvēkiem sniegt palīdzīgu roku. Nepieciešams darba spēks un materiāli būvdarbu uzsākšanai. Vispirms jāsāk ar šķūņa nojaukšanu.

“Būtu vajadzīgs gāzbetons, kaut kādi kokmateriāli, jumta segums, betons, armatūras, logi. Viss, kas ir iekšpusē nepieciešams,” skaidro Andris.

Saimniecībā uzturas arī desmitiem dzīvnieku, tostarp stirnu jaunulis.

“Ja kāds var ziedot viņiem ēdienu – kāpostus, burkānus, kartupeļus, salātlapiņas. Paipaliņām, viņas ēd putraimiņus,” palīdzību lūdz Ivija.

Ja esat spējīgi un vēlaties palīdzēt Semjonovu ģimenei atkopties no pēkšņajiem zaudējumiem, zvaniet Ivijai pa tālruni 26409076 vai viņas māsai Revitai pa numuru 22845364.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm