tv3.lv

“Sega strauji uzliesmoja.” Rundāles novadā vecmāmiņas acu priekšā gājis bojā vīrietis

Traģiska ugunsnelaime, kurā vecmāmiņas acu priekšā gājis bojā vīrietis spēka gados, notikusi Rundāles novada Svitenes pagastā.

2021. gada 26. aprīlī 21:33

Svētdien ap plkst. 22.30 vakarā Rundāles novada Dūmiņu mājās izcēlusies ugunsnelaime, kas laupījusi 43 gadus vecā Artūra dzīvību. Vīrietis šeit mitinājies kopā ar savu vecmāmiņu. Radinieki, kuri pirmdien ieradušies pakaļ kundzes mantām, atklāj, ka turpmāk par sirmo sieviņu parūpēsies. Pieredzētais esot kundzi satriecis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Zinām, ka mamma atvēra durvis, jo sajuta dūmu smaku. Durvis bija aizvērtas. Bet viņš jau dega. Bet tur jau bija uguns. Kā nu varēja, skrēja pēc palīdzības,” stāsta bojāgājušā radinieks Vasīlijs. “Sega strauji uzliesmoja,” par notikušo stāsta vecmāmiņa.

“No vecmāmiņas teiktā mēs zinām, ka viņš atnāca mājas ar “krutkas” pudeli. Kur viņš to dabūja, nezinām. Izdzēra un mierīgi aizgāja gulēt. Viņam patika gulēt ar galvu zem segas. Es domāju, ka viņš aizpīpēja, bija iedzēris un tajā momentā viņam bija tāds bezapziņas stāvoklis. Tā cigarete tur kūpēja, kūpēja pāris stundas. Es domāju, – sākumā viņš nosmaka un tad jau…”

Bojāgājušā vīrieša radiniece Jeļena atklāj, ka pirms vairākiem gadiem jau pieredzēta līdzīga situācija, tikai toreiz sirmgalve laikus pamanījusi gruzdošo segu un snaudošo mazdēlu paglābusi: “Te bija dūmu detektors. Bet reiz viņš šeit pīpēja, detektors sāka aurot, viņš to sasita. Nu, un pēc tam, ziniet kā… Bet es domāju, ka te arī detektors nelīdzētu. Visdrīzāk, ka viņš jau neko nedzirdēja. Viņš, visticamāk, saindējās ar degšanas produktiem. Lūk, tādas arī beigas. Tā kā viņš pats arī dega, saka, ka nekas daudz no viņa neesot palicis.”

Pussagruvušajā namā, kurā dzīvoja Artūrs ar vecmāmiņu, mīt vēl divas ģimenes. Kā stāsta radinieki, turpat aiz sienas mītošie kaimiņi, izdzirdot sieviņas saucienus pēc palīdzības, pat centušies vēl ko glābt.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā norāda, ka ugunsgrēks nav paspējis ieskrieties tikai kaimiņu rīcības dēļ – uguns paspējusi izpostīt vien piecus kvadrātmetrus. Vēl pirms ugunsdzēsēju ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējušies desmit cilvēku, bet darbi nelaimes vietā pabeigti ap pusvieniem naktī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es gribēju izteikt milzīgu pateicību tiem “ātrās palīdzības” darbiniekiem, kuri bija ieradušies uz šo izsaukumu. Kuri nepameta 85 gadus veco sievieti kailu. Viņi sasildīja viņu “ātrajā palīdzībā” un sagaidīja, kamēr mēs atbrauksim no Jelgavas. Ļoti iejūtīgi ļaudis. Liels paldies viņiem! Lai Dievs dod labu veselību,” teic Jeļena.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm