Siguldā lupatu pārpildītā dzīvoklī izdeg vannasistaba

2021. gada 13. oktobrī 21:30

Kāds dzīvoklis Siguldā, Krišjāņa Barona ielā, bija piepildīts ar dažādām lupatām, burkām, papīriem un citām mantām, kas īpašniecei šķita vērtīgas. Daļa no tām naktī sadega, taču mitekļa saimniece grib atkritumus atgriezt istabās un lūdz apsaimniekotājus netraucēt plānu īstenot, vēsta TV3 raidījums “Degpunktā”.

Raivim gulēšanu, tāpat kā daudziem citiem Krišjāņa Barona ielas iedzīvotājiem Siguldā, izbojāja sprādzienu skaņas otrajā stāvā: “Pamodos no blīkšķiem un uzreiz gāju pie loga skatīties. Gar stikliem pa loga apakšu jau nāca dūmi.”

Pieci cilvēki evakuējās pašu spēkiem un pidžamās gaidīja uz ielas ierodamies palīdzību. Raivis saka, ka, pateicoties ziņotājai, visi, kas bija apdraudēti, paspēja izbēgt no dūmiem: “Kaimiņiene uzskrēja pie manis un teica, lai ņemu dokumentus un eju ārā. Pēc divām līdz trim minūtēm viss bija dūmos un sāka degt ar atklātu liesmu.”

Plkst. 2.40 ieradās pirmā ugunsdzēsēju ekipāža, kas saskārās ar grūtībām novērst liesmu izplatīšanos. Degošais dzīvoklis bija stāvgrūdām piekrauts.

“Ugunsdzēsējiem bija grūti tikt klāt ugunsgrēka perēklim, jo nācās izkrāmēt gandrīz pusi dzīvokļa, lai varētu tikt klāt. Tas ir laika jautājums, lai nodzēstu ugunsgrēku, jo tādā gadījumā ugunsgrēks var izplatīties daudz ātrāk,” skaidro VUGD pārstāvis.

Pirmā stāva iedzīvotāja Rozālija kopā ar mazdēlu palika dzīvoklī un vēroja, kā gar virtuves logu krīt degošas lupatu kaudzes. Pensionārei šķita, ka atkritumu grēdas drīz vien velsies viņas istabā.

“Viņa bija tās lupatas vannas istabā sakrāmējusi. Es domāju, ka drēbju un mantu dēļ izcēlās ugunsgrēks,” min Deniss.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šodien novērtēt situāciju ieradās arī nama apsaimniekotāji. Izrādās, degušās vannasistabas saimniece viņiem zvanījusi un lūgusi visas apkvēpušās mantas atstāt zālājā. 45 gadus vecā sieviete grasās tās nest atpakaļ uz dzīvokli.

Kaimiņi atklāj, ka viņa strādā par apkopēju vietējā lielveikalā, kur arī daļu priekšmetiem atrod. Apsaimniekotāji, piesaistot sociālo dienestu un varbūt arī policiju, paziņos sievietei konkrētu datumu, līdz kuram pagalms jāatgriež tā sākotnējā izskatā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm