tv3.lv

Hospitāļu ielā no mokošas nāves neuzstādīta dūmu detektora dēļ izdodas izglābt sirmgalvi

Rīgā, Hospitāļu ielā, daudzdzīvokļu namā kāda sirma kunga dzīvoklī izcēlās ugunsgrēks, kurā neuzstādīta dūmu detektora dēļ sākotnēji nelielā degšana pārvērtās 25 kvadrātmetru lielā postā un no mokošas nāves sirmo kungu glābējiem izdevās paglābt par mata tiesu, vēsta “Degpunktā”.

2020. gada 23. decembrī 21:35

Nelaime pensionāra divstāvu dzīvoklī atnāca tik klusi, ka neviens to pat sakumā nepamanīja. Kamēr vīrietis, kuram ir problēmas ar pārvietošanos, centās pats apslapēt liesmas, miteklis strauji piepildījās ar dūmiem. Palīgā saucieni, ja tādi vispār bija, apkārtējiem palika nesadziedēti. Glābēji izsaukti tad, kad kodīgā smaka jau nāca kaimiņu dzīvokļos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es izgāju uz balkona, manā dzīvoklī bija plastmasas smaka. No balkona redzēju, ka no augšas, no jumta ceļas dūmi, un sākumā man likās, ka no otrā stāva nāk dūmi, bet izrādījās, ka no pirmā stāva,” stāsta kaimiņiene Anna.

Ugunsnelaime izcēlās dzīvoklī, kurā dzīvoja 74 gadus vecs vīrs, kurš pārvietojas ar ratiņiem.

Aculiecinieka uzņemtajos kadros var pilnībā izjust to satraukuma sajūtu, kas tobrīd valdīja gaisā. Tikt pie pensionāra nebija vienkāršs uzdevums, jo no ielas puses logiem bija uzstādītas restes, bet ārdurvis veidotas no sarežģītām metāla konstrukcijām. Ugunsdzēsēji izvēlējās zāģēt restes, acīmredzot tas bija ātrākais ceļš, kā tikt pie cietušā. Apķērīgā rīcība deva rezultātu. Telpās palikušais vīrietis atrasts dzīvs.

“Ugunsdzēsēji labi nostrādāja. Ātri visu izdarīja. Reakcija bija laba,” stāsta kaimiņiene, skaidrojot, ka vīrietis izglābts un ar viņu viss kārtībā.

Detalizēti ugunsnelaimes iemeslus būs jānoskaidro policijai. Likumsargi pie nama durvīm sāka strādāt līdz ko glābēji izsludināja liesmu likvidāciju – ap pulksten pussešiem vakarā. Šobrīd zināms, ka vienīgais cietušais – dzīvokļa saimnieks joprojām ārstējas stacionārā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm