Sociālterapeitiskās kopienas teritorijā notikusi ugunsnelaime; pilnībā nopostīta vairāku iemītnieku mājvieta

Liela rosība valda “Rožkalnu” teritorijā, kur gandrīz katrs no kopienas ar smaidu uz lūpām iesaistās vides labiekārtošanas darbos. Visaktīvākā rosībā ir ap ugunsgrēkā bojātajām ēkām. Nelaime aizsākās sestdien pa dienu. Sākotnēji uzliesmoja viens no mājas jumtiem, tālāk jau uguns apņēma visu namu.

“Camphill Rožkalni” valdes priekšsēdētājs Jānis Roze stāsta, ka bija parasta, saulaina sestdiena, Rūjienā norisinājās saldējuma svētki. Taču bija arī liels vējš, kas aizķēra, pārnesa dzirksteli no skursteņa uz no lubiņām veidoto jumtu, pēc kā pāris minūtēs izplatījās liesmas pa visu jumtu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vējš bija tik spēcīgs, ka liesmas pārmetās arī uz otru ēku. Par laimi, to izdevās izglābt un uguns apskādēja tikai jumtu.

Jānis Roze stāsta, ka māju neizdevās izglābt, neraugoties uz glābēju nerimstošo 24 stundu ilgo darbu. Roze stāsta, ka šāds ciemats ir vienīgais Latvijā, tā ir sociāli terapeitiska kopiena, kas ģimeniskā vidē sniedz iespēju tur dzīvot cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Rožkalnu sociālterapeitiskajā kopienā ir sava ferma un piena darbnīca, kas ražo jogurtu un nu jau arī cieto sieru. Tāpat saimniecībā ir papīra darbnīca, kas ražo darba burtnīcas un arī eksportē tās uz citām valstīm. Tiek lasītas arī tējas. Pašreiz situācija īstermiņā ar dzīvošanu ir atrisināta, taču nepieciešams domāt par bojāto ēku atjaunošanu. Ikviens, kas vēlas un var ziedot, lai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām atkal būtu savas mājas, var to darīt uz zemāk redzamo konta numuru.

“Camphill Rožkalni” valdes priekšsēdētājs stāsta, ka klientiem ir atrastas īslaicīgas vietas, kur izmitināties, – kāds izmitināts pie ģimenes, vēl kāds pie draugiem, vēl kāds – nama darbinieku mājā. Līdz ar to īstermiņā risinājumi ir atrasti, tiek domāts, kā ilgtermiņā atgriezt ciematu, kopienu, lai tas spētu funkcionēt. Jādomā risinājumus, spriež “Camphill Rožkalni” valdes priekšsēdētājs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī apdrošināšana kompensēs daļu zaudējumu, šobrīd postījumi tiek vērtēti. Pilnībā atjaunot ēkas par šo naudu, visticamāk, nebūs iespējams, tāpēc svarīgs ir jebkurš atbalsts. Ikviens no iemītniekiem ir gatavs dalīties savos pārdzīvojumos un skumji stāsta par savām sadegušajām mantām.

Sigita, kas dzīvo un strādā saimniecībā, aicina nepadoties, paužot cerību, ka attiecīgajā vietā taps jauna māja, vieta, kur cilvēkiem dzīvot un kur visiem iemītniekiem būs prieks atgriezties vienuviet.

“Camphill Rožkalni” valdes priekšsēdētājs pauda milzīgu pateicību līdzcilvēkiem par vien vakardien saziedotajiem gandrīz 3000 eiro. Atbalstīju skaits esot ļoti liels, cilvēki zvana un vaicā, kā palīdzēt.

Ikviens ciemata iedzīvotājs no mums atvadās ar laba vēlējumiem un pauž patiesu cerību, ka tiks atkal pie savas istabas. Mantas ar laiku nopirkšot, bet galvenā ir vieta, kurā ikviens var justies kā mājās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm