tv3.lv

Šorīt ugunsgrēkā daudzstāvu namā Baldonē gājis bojā cilvēks

Ceturtdien plkst. 6.16 kādā daudzstāvu dzīvojamajā mājā Baldonē izcēlās ugunsgrēks, kā rezultātā dzīvību zaudēja viens cilvēks. No nama tika evakuēti 25 cilvēki, apstiprina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

2019. gada 3. oktobrī 8:39

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkā jūtams sadūmojums, bet nav skaidrs tā cēlonis. Glābēji pārbaudīja ēkas dzīvokļus un atklāja, ka vienā no tiem bija izcēlies ugunsgrēks un degšana 12 m² platībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

No ēkas tika evakuēti 25 cilvēki, bet viens cilvēks gāja bojā cilvēks.

Plkst. 7.40 ugunsgrēks tika lokalizēts un šobrīd turpinās tā dzēšanas darbi.

Jāpiebilst, ka trešdien plkst. 22.20 saņemts izsaukums uz Olaines novada Olaines pagastu, kur dega dzīvojamā māja. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties, konstatēts, ka deg divstāvu dzīvojamā māja 150 m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās četri cilvēki. Ceturtdien plkst. 7.10 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Šogad ugunsnelaimēs zaudētas jau 58 cilvēku dzīvības! Lielu daļu no šīm traģēdijām varēja laikus pamanīt un novērst, ja vien mājoklī būtu uzstādīts dūmu detektors – reaģējot uz ugunsgrēkā radušos sadūmojumu, dūmu detektors ar ilgu un skaļu signālu brīdinās par izcēlušos nelaimi, pievērsīs cilvēku uzmanību, ļaus pašam izglābties un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus. Diemžēl reti kurā ugunsgrēkā ar cietušiem un bojāgājušiem cilvēkiem ugunsdzēsēji glābēji dzird spalgo dūmu detektora skaņu, jo tas daudzos mājokļos joprojām nav uzstādīts! VUGD norāda, ka vidēji 5-10 eiro ieguldījums var izglābt daudzas dzīvības! Aicinām negaidīt 2020. gada sākumu, bet jau šodien parūpēties par drošību un uzstādīt dūmu detektoru savā mājoklī!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm