tv3.lv

Spilves lidostā izcēlies bīstams ugunsgrēks – aizdegusies privāta lidmašīna un angārs

Otrdien, 27. martā, Spilves lidostā izcēlies plašs un visai bīstams ugunsgrēks. Dedzis angārs un kāda neliela privātā lidmašīna. Cenšoties apdzēst liesmas, ugunsgrēkā cietis kāds lidostas darbinieks.

Otrdien Rīgas iedzīvotāji pamanījuši debesīs ceļamies melnus, biezus dūmus, kas šķietami nākuši no Daugavas kreisā krasta jeb Pārdaugavas. Tumšos dūmu redzējuši arī paši ugunsdzēsēji, kuri, braucot atpakaļ no kāda cita izsaukuma, skaidri sapratuši, – melnie dūmi liecina par kaut ko nelāgu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dmitrijs Novikovs
VUGD 5. daļas komandieris

Vakar ap plkst. 16.00 saņēmām izsaukumu uz Spilves lidostu, kur dega angārs un vieglmotora lidmašīna ar atklātu liesmu.

Blakus esošās kafejnīcas darbinieks ugunsgrēku pamanījis brīdī, kad apkalpoja kādu no klientiem.

“Bija redzami melni dūmi un dzirdami trīs sprādzieni. Kaut kas uzsprāga, pēc skaņas varētu būt degvielas kanna,” stāsta aculiecinieks.

Lidmašīna angārā atradusies izjauktā veidā un it kā remontēta, taču liecinieki stāsta, ka veselas divas dienas lidaparāts bija atstāts novārtā un neesot aiztikts, kā arī angārā neviens šajā laikā nav rādījies.

Pēkšņajā ugunsgrēkā cietis un slimnīcā nonācis kāds lidostas darbinieks, kurš pamanījis dūmus un paķēris ugunsdzēšamo aparātu, un steidzies liesmas apdzēst pats, taču nokavējis – angāra iekšienē jau plosījušās liesmas.

Kad ieradās ugunsdzēsēji, ierobežot liesmas neesot bijis nemaz tik sarežģīti un darbs paveikts salīdzinoši ātri.

Ugunsdzēsēji atgādina, ka mazajās lidostās lielākais ugunsdrošības ienaidnieks ir lidmašīnas degviela, kuru glabā turpat angārā blakus lidmašīnai. Savukārt kafejnīcas viesmīlis novērojis, ka lidlaukā iekļūt nemaz neesot tik sarežģīti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Vakar cilvēki gribēja te ieiet. Ņemot vērā, ka tur bija ugunsgrēks, bet tepat ir degvielas uzpildes stacija, es viņus izdzinu ārā. Jo nevar zināt, kas var notikt. Vispār te var brīvi iekļūt teritorijā, vārti ir vaļā. Te atradās divas firmas, un mēs nevaram kontrolēt katru cilvēku. Te ir kafejnīca un daudz klientu,” stāsta aculiecinieks.

Iespējamos ugunsgrēka iemeslus skaidro Valsts policijas darbinieki, kuriem uzticēta notikušā izmeklēšana.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm