tv3.lv

Sprādziens zāļu ražotnē: izskan informācija par notikušās nelaimes cēloni

Ceturtdienas rītā akciju sabiedrības “Grindeks” teritorijā vienā no ražotnēm 3. stāvā nogranda sprādziens. Lai arī ražotnē ir nodarbināti daudzi cilvēki, eksplozijas epicentra tuvumā atradās tikai viens darbinieks, kas piedalījās ražošanas procesā.

Lasi vēl – Sprādziens “Grindeks” rūpnīcā: policija sākusi kriminālprocesu par notikušo

Dienas pirmajā pusē uzņēmums varēja apstiprināt atgadījuma faktu, bet vai tam par iemeslu bija cilvēcisks faktors vai kāda tehniska ķibele – tas gan vel nav skaidrs. “Grindeks” sabiedrisko attiecību speciāliste Solveiga Muceniece norāda, ka negadījums noticis destilācijas procesā, kad izmantota viegli uzliesmojoša viela (1,4 dioksāns). Rezultātā noticis neprognozējams sprādziens, kas vēlāk izraisījis arī ugunsgrēku. Ugunsnelaime tika lokalizēta, izmantojot līdzās esošos dzēšamos aparātus, bet vienīgais cietušais šobrīd ir nogādāts slimnīcā.

Pirms ugunsdzēsēju ierašanās tikuši evakuēti aptuveni 100 cilvēku, un glābēji vēlāk pārbaudīja ēku, vai kāds nav paliecis iekšā.

Jāsaka, ka darbinieks guva smagas traumas – nopietnus un plašus ķermeņa apdegumus un slimnīcā tika nogādāts nekavējoties. Cietušā veselības stāvokli kontrolē mediķi. Uzņēmuma pārstāve norāda, ka notiks nelaimes gadījuma cēloņu izmeklēšana, lai saprastu, kādu procesu rezultātā tas noticis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm