tv3.lv

Svētdien ugunsgrēkā Rundāles novadā gājis bojā cilvēks

Rundāles novadā svētdien ugunsgrēkā gājis bojā cilvēks, Skaties.lv informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

2021. gada 26. aprīlī 10:45

VUGD izsaukumu Rundāles novadā saņēma svētdien plkst. 22.37. Tur vienstāva dzīvojamās mājas dzīvoklī dega viena istaba. Notikuma vietā konstatēts, ka dega dīvāns, grīda un logu aile piecu kvadrātmetru kopējā platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies 10 cilvēki, un vairāki iedzīvotāji no ārpuses caur logu, uzlejot ūdeni, apdzēsa liesmas uz dīvāna. Dzīvoklī tika atrasts viens bojā gājis cilvēks. Darbi notikuma vietā pabeigti plkst. 00.36.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mājoklī nebija uzstādīts dūmu detektors.

Tikmēr plkst. 04.50 tika saņemts izsaukums Rīgā, kur trīsstāvu daudzdzīvokļu ēkā dega pirmā stāva dzīvoklis 15 kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies 15 cilvēki. Plkst. 06.44 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz svētdienu plkst. 02.31 VUGD saņēma informāciju, ka Saldus novada Lutriņu pagastā sabiedriskā objektā dega katlu māja. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka divstāvu ēkas pirmajā stāvā deg apkures katls kvadrātmetra platībā un izveidojies sadūmojums, kā rezultātā bija nostrādājusi automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma un bija sākta cilvēku evakuācija. Notikumā cietušo nav. No ēkas tika evakuēti 28 cilvēki. Plkst. 03.30 ugunsgrēks tika lokalizēts, telpas izvēdinātas un evakuētie ēkas iemītnieki varēja atgriezties ēkā. Plkst.04.09 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Plkst. 00.46 tika saņemts izsaukums Dundagas novadā, kur dega vienstāva koka saimniecības ēka pilnā 120 kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām nosargāt blakus esošo dzīvojamo māju un šķūni. Plkst. 05.19 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 20.20 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Salaspils novadā, kur dega divstāvu mūra dzīvojamā māja ar pagrabu 80 kvadrātmetru platībā, pie mājas piebūvētas koka garāžas jumts 15m2 platībā un pagalmā esoša automašīna 10m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no mājas evakuējās trīs cilvēki, no kuriem viens bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 00.34 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz sestdienu plkst. 01.59 tika saņemts izsaukums uz Amatas novadu, kur pirtī blakus krāsnij dega mūra sienā iebūvēts koka plaukts 0,1 kvadrātmetra platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies septiņi cilvēki, no kuriem viens bija cietis. Plkst. 02.55 ugunsgrēks tika likvidēts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aizvadītajās diennaktīs kopumā VUGD saņēma 128 izsaukumus, no kuriem 56 uz ugunsgrēku dzēšanu, 45 – uz glābšanas darbiem, bet 27 izsaukumi bija maldinājumi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm