tv3.lv

Talsos no ugunsnelaimes dzīvoklī izdodas izglābties cilvēkiem, bet kaķis iet bojā

Talsu ugunsdzēsēji no degoša dzīvokļa Talsos izglābuši kādu vīrieti, kamēr vienam no diviem mājoklī mītošajiem kaķiem šī ugunsnelaime beidzās letāli, vēsta “Degpunktā”.

2021. gada 22. februārī 22:40

Brīvdienās Talsu ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu par degošu dzīvokli, kurā atrodas cilvēki. Brigādes ieradās četras minūtes pēc zvana saņemšanas. Mājokļa Raiņa ielas sestajā namā, Talsos, saimniece, pensionāre bija paspējusi izskriet pagalmā, taču vīrietis un divi kaķi paši saviem spēkiem nespēja izkļūt no piedūmotajām telpām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kaimiņiene Skaidrīte atradās savā dzīvoklī, kad izdzirdēja spalgas skaņas. Bija nostrādājis dūmu detektors. Arī blakus mājas iedzīvotāji jau bija pamanījuši nelaimi.

Skaidrītei nācās bezpalīdzīgi noskatīties, kā deg kaimiņu māja. Iedomājoties par postažu, ko rada liesmas, viņai metās nelabi. “Slikti es jutos. Ugunsgrēks, iedomājieties, visu salej. Dzīves tur vairs nekādas nav. Es biju ļoti uztraukusies par cilvēkiem,” viņa atzīst.

Tikmēr degošā dzīvokļa saimniece bija sapratusi, ka pašai nodzēst ugunsgrēku neizdosies un steigā evakuējās. Tomēr ēkā palika vēl kāds, turklāt – bezpalīdzīgā stāvoklī.

VUGD Kurzemes reģiona brigādes Talsu daļas komandieris Juris Kondrovs stāsta, ka ēkas trešajā stāvā konstatēts vīrietis, kurš pats saviem spēkiem no ēkas nespēja izkļūt. Ugunsdzēsēji viņu izglāba un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieku rīcībā, kuri viņu un izglābto sievieti izmeklēja, konstatējot, ka personas nebija cietušas ugunsgrēkā. No diviem mājā mītošajiem kaķiem viens atrasts dzīvs, bet otrs ugunsgrēkā bija gājis bojā.

Ingūna ir Skaidrītes kaimiņiene, kura trauksmes brīdī jutās drošībā. Ugunsgrēks bija sasniedzis sešdesmit kvadrātmetru platību, bet sieviete uzticējās operatīvo dienestu darbam un lieki negribēja nervozēt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Viņi ļoti ātri bija klāt, labi strādāja. Ārā nestāvēju, neskatījos, bet, šķiet, ka viņi diezgan ātri ar visu tika galā,” saka Skaidrīte.

Ugunsdzēsēji veiksmīgi ierobežoja ugunsgrēku un nosargāja blakus māju, kur dzīvo Skaidrīte un Ingūna. Par cilvēkiem, kuru miteklis ir sadedzis, rūpes uzņēmies sociālais dienests. Policija skaidro degšanas iemeslu, bet pagaidām izskatās, ka pie vainas bijuši vadi – aizdomas, ka ugunsgrēks sācies virtuves daļā, kas bija savienota ar koridoru. Iespējams, bijis īssavienojums.

Ugunsdzēsēji uzsver, ka liela loma bija uzstādītajam dūmu detektoram, kas palīdzējis novērst plašāku ugunsnelaimi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm