Teikā desmitiem cilvēku pavada rītu uz balkoniem, cenšoties paglābties no ugunsgrēka

17. novembrī 21:00

Daudziem Bajāru ielas 14. nama iedzīvotājiem rītu nācās pavadīt uz saviem mājas balkoniem. Bērni tika izrauti no miega pēc plkst. 5 no rīta, saģērbti visbiezākajās drēbēs. Pieaugušie kā nu kurais – cits halātā un čībās. No balkoniem tumsā varēja vien manīt operatīvo dienestu spožās gaismas, tālāk atlika vien gaidīt glābēju norādes.

Stikla lauskas, logi vēdināšanas režīmā un melnām pēdām piebradāta kāpņutelpa. Vietām vēl labi sajūtama deguma smaka. Tāds skats paveras ēkas piektajā stāvā, taču vienu stāvu zemāk aina ir vēl drūmāka, jo tieši ceturtajā stāvā pēc pieciem no rīta izcēlās ugunsnelaime. Kaimiņš no blakus dzīvokļa paspēja laikus pamest ēku saviem spēkiem: “Tas bija ap plkst. 5.20. Kāpņutelpā ieslēdzās dūmu detektors, jo tur viss bija ar dūmiem. Zinu, ka piektā stāva iedzīvotājiem piedāvāja maskas.”

Kaimiņi, kas dzīvoja stāvu augstāk, gan vairs nav paspējuši evakuēties paši, jo koridors bijis dūmu piepildīts, tāpēc drošāka izrādījās palikšana dzīvoklī un svaiga gaisa tveršana uz balkona. Daudzi ēkas iedzīvotāji par notikušo stāsta ar šausmām. Arī kaimiņš, kurš dzīvo zem degušā dzīvokļa.

Uldim ir versija par aizdegšanās iemeslu, tiesa, to dzirdējis tikai no kaimiņiem: “Ugunsdzēsēji ar urbi sita. Skatījos, ka visur stāv ugunsdzēsēji. Atvēru visus logus. Ugunsdzēsēji vaicāja, vai ir apdrošināts dzīvoklis.”

Dzīvoklī dega astoņi kvadrātmetri ar sadzīves mantām, un 38 cilvēki no ēkas evakuējās pašu spēkiem. Dzīvokļa iemītniekus pamodināja dūmu detektora brīdinošais signāls. Iespējams, tieši tas paglāba viņu dzīvības.

Veido kriminālās ziņas un apskatus par noziegumiem. Piemīt izmeklētājas talants, lai atšķetinātu pat visdrūmākās situācijas un atpoguļotu tās skatītājiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm